Skocz do zawartości

Meriva 1.6 16V 100km - szarpie przy ok 2000 obr


Gość Marcin1968

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin1968

Meriva 1.6 16V 74kW

Cześć! Mam taki problem, jadąc samochodem przy wysokim biegu i obrotach ok. 2tys zaczyna poszarpywać autem . Pojechalem na dignostykę komputerową i pokazało uszkodzona cewka i zawór EGR. Cewka została zakupiona nowa i zamontowana , zawór EGR zaślepiony .Dodatkowo zostaly wymienione wszystkie świece, filtr paliwa przeczyszczona przepustnica i nadal jest tak jak było czyli szarpie.Czy powinienem wymienić zawór EGR a go nie zaślepiać ? coś mi nie dają spokoju wtryskiwacze że może się któryś zacina ale nic nie pokazało na kompie poza cewką i zaworem EGR. Prosżę o jakieś sugestie ,może ktoś mial taki sam problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepić można ale sprawny elektrycznie EGR.

Spróbuj metodą gaz hamulec sprawdzić czy są błędy. Tylko nie mam pewności czy zadziała u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1968

Dziękuję za odpowiedż . Więc jezeli EGR jest uszkodzony elektrycznie to zaślepienie nic nie daje , troche czytalem o tym EGR i już mam metlik w głowie kiedy zaślepiać a kiedy nie .Jestem gotów kupić nowy ten zawór ale czy to załatwi sprawę ,troche powiem szczerze że ręce mi opadają , żebym miał pewność że jak go założe to wszystko minie .

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż . Więc jezeli EGR jest uszkodzony elektrycznie to zaślepienie nic nie daje , troche czytalem o tym EGR i już mam metlik w głowie kiedy zaślepiać a kiedy nie .Jestem gotów kupić nowy ten zawór ale czy to załatwi sprawę ,troche powiem szczerze że ręce mi opadają , żebym miał pewność że jak go założe to wszystko minie .

 

 

 

 

 

 

Po wymiane tego wszystkiego byłes ponownie na komputerze aby sprawdzić czy błędy się powtarzają?Nigdy nie ma 100% pewności.

A może najtańszy sposób to zatankować paliwo w innej stacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1968

Paliwo jest tankowane na różnych stacjach , to nie w tym problem ! tak jak pisałem , samochód szarpie więc pojechałem na kompa wyszło że cewka uszkodzona i zawór egr . Cewka wymieniona na nową , zawór egr zaślepiony o czym już pisałem ,Problem w tym że objawy nie ustąpiły i nie wiem skoro zaslepienie nic nie dało to czy wymiana na nowy zwór egr pomorze a nie jest to tania sprawa więć próbuje bronić się tańszymi metodami.

Mam pytanie czy jeżeli wyskoczyło na diagnostyce komputerowej że uszkodzony zawór egr ,to czy to znaczy że jest uszkodzony elektrycznie o czym pisał mi jeden z kolegów i trzeba go koniecznie wymienić bo żadne zaślepienie nic nie da i samochód bedzie szarpał bo ma błedne informacje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR może wywalać kilka błędów. Dla przykładu przerwę lub zwarcie - więc co da jego zaślepienie ?

Wiem że wymiana do tanich nie należy więc już nie powtórzę abyś sprawdził błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kacper pisze,błędy najpierw.A tak od siebie,raz miałem taki przypadek.Po wymianie EGRa pojawiły się te same błędy,czyli wypadające zapłony i uszkodzenie EGR który jak wspomniałem był nowy.Powodem tego był sypiący się katalizator.Sprawdź jeszcze kata zanim 400,- w zawór zainwestujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1968

Patrzyłem na allegro nowy EGR 150zł , chyba kupię myslę ze będzie dobry jest gwarancja i zobacze co bedzie dalej ,skoro ecu pokazał cewke (cewka już zamontowana) i egr to chyba tak musi być .Łudziłem się że pomoże to zaslepienie tyle o tym wszędzie piszą ale u mnie nie pomogło, Jak go wymienię i nie pomoże to sam nie wiem .... zawsze można sprzedać auto , niech inny walczy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 to nie łudził bym się że to coś dobrego będzie,ale jak lubisz walczyć bezsensownie z pojazdem i psy wieszać na nim,lub użerać się ze sprzedawcą i reklamacjami to nie widzę przeszkód. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności