Skocz do zawartości

Meriva 1.6 16V 100km - szarpie przy ok 2000 obr


Gość Marcin1968

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Powodem tego był sypiący się katalizator

Sondy mają wspólne obwody z EGR,, możliwe że zakłócała prace i wskazywało jego błąd.

Bez porządnej diagnostyki to strzelanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtapczan

Witam miałem ten sam problem i walczyłem z nim rok czasu i wiem co jet grane. ..

zaślepiony zawór egr nie będzie działać jak nie jest sprawny elektrycznie dlatego zamiast kupować nowy zawór za 400zł to 100 razy lepiej zainwestować w emulator i wtedy po podłączeniu kasujesz błędy związane z egr i wszystko śmiga jak ta lala emulator podaje do komputera caly czas ze egr jest sprawny i czysty,a co do wypadania zapłonów to u mnie podmianka cewki tez nic nie dala tylko wtyczka do cewki miała luzne piny,i wszystko śmiga i nic nie szarpie.pozdrawiam


aha emulator znajdziesz na allegro

trzeba wpisac emulator egr z16xe bo taki masz silnik


8dyszek:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1968

Dziękuję kolego za pomoc , zrobię tak jak piszesz ,kupię emulator zaślepię egr i załatwione . Mialem kupić na allegro egr za 150zł ale nie wiem czy to warto lepiej zrobić tak jak piszesz i problem z głowy raz na zawsze. Mam do Ciebie pytanie ? Oglądalem na alegro te emulatory i zastanawiwm się czy sie nie pogubię w montażu . Dolutowanie do przewodów wtyczki to żaden problem ale z tego co zauwazyłem na schemacie trzeba jeszcze się gdzieś wlutować i przeciąc jakiś przewód i tu jest problem żeby czegoś nie pokrzanić , chyba że opis montażu jest bardzo czytelny i wiwomo co robić. Napisz jak ty sobie z tym poradziłeś

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za pomoc , zrobię tak jak piszesz ,kupię emulator zaślepię egr i załatwione . Mialem kupić na allegro egr za 150zł ale nie wiem czy to warto lepiej zrobić tak jak piszesz i problem z głowy raz na zawsze. Mam do Ciebie pytanie ? Oglądalem na alegro te emulatory i zastanawiwm się czy sie nie pogubię w montażu . Dolutowanie do przewodów wtyczki to żaden problem ale z tego co zauwazyłem na schemacie trzeba jeszcze się gdzieś wlutować i przeciąc jakiś przewód i tu jest problem żeby czegoś nie pokrzanić , chyba że opis montażu jest bardzo czytelny i wiwomo co robić. Napisz jak ty sobie z tym poradziłeś

Ja dzisiaj sprawdziłem na OP com i mój EGR mam wyłączony.Może spróbuj ty też to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności