Skocz do zawartości

Opel Astra H 2004 1,7 diesel 101KM, nie odpala


Gość paczeknml

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paczeknml

Skasowanie błędów na pewno nie spowoduje że kluczyk będzie działał.

Napisz skąd jesteś może któryś z forumowiczów ci pomoże.Temat do ogarnięcia opkiem a na pewno do zdiagnozowania.

 

Jestem z Kwidzyna, ale mogę też gdzieś podjechać jeśli to będzie niedaleko :-)

Dziś byłem u jednego z miejscowych elektryków, który mógłby mi wykasować te błędy z Auta, lecz stwierdził że to wina kluczyka i odesłał mnie do punktu gdzie dorabiają kluczę. Pa w tym punkcie, sprawdził kluczyk i faktycznie nie nadaje sygnału, że ma immobilizer, lecz zaproponował mi rozwiązanie za 150zł.

Skopiowanie z działającego zapasowego kluczyka, tej "kości/pestki" zwał jak zwał, i umieszczenie jej w starym kluczyku (sam jeszcze nie wiedział gdzie i w jaki sposób, po jego minie i sposobie mówienia, boję się tej opcji, gdyż nie wiem czy jego metoda zadziała i skopiowany immo będzie działać i czy włożeniem dodatkowej "kości/pestki" nie uszkodzi samego kluczyka.

Dzwoniłem też do innego miejscowego elektryka, który jak twierdzi trudni się głównie oplami i po opowiedzeniu mu powyższej historii powiedział mi tak:

że zakodowanie/skopiowanie nic tu nie da, że taka opcja działał w starszych modelach aut, a tu to nie podziała, same wykasowanie błędów też nic nie da. Poradził mi wyrobienie nowego kluczyka, zakup na allegro kluczyka, "kości/pestki", zakodowaniu go i wyrobieniu u ślusarza - łączny koszt ok 500 zł

Rozbieżności cenowe są dla mnie szokujące, poradźcie mi drodzy forumowicze jakie mam podjąć kroki...

Edytowane przez paczeknml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ten niedziałający kluczyk to scyzoryk czy zwykły?

Kody do auta masz (cas-pass)?

 

Sam kluczyk nowy scyzoryk ok 250, grot można przełożyć czyli odpada koszt docięcia.Programowanie około 100.Jak nie masz kodów 150-200 (cena ASO).

U mnie zmieściłbyś się w 300-350 :-)

 

Można zrobić klon z tego kluczyka a pestka immo powinna się zmieścić w środku ale nie wiem tego na pewno.Jak nie to trzeba ją jakoś przymocować do kluczyka.Osobiście nie polecam tego rozwiązania.

 

edit

Teraz doczytałem że centralny ci działa więc nowy kluczyk ci niepotrzebny.Kupujesz nowy transponder programujesz i działa.

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paczeknml

Teraz doczytałem że centralny ci działa więc nowy kluczyk ci niepotrzebny.Kupujesz nowy transponder programujesz i działa.

 

Mogę Cię prosić drogi kolego o jakiś link do tego transpordera?

 

Kluczyk to scyzoryk, faktycznie grot będzie można przełożyć, jeśli to rozwiązanie by wypaliło to było by po najmniejszych kosztach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.auto2tech.com/Product-488-PCF7941-Transponder-Chip-10pcs-per-lot.html

 

Niestety w tym kluczyku transponder jest w postaci 16 nózkowego układu SMD.Nie wiem czy nie lepiej kupić nowy kluczyk ,zaprogramować go i przełożyć grot.

Spróbuj jeszcze rozebrać ten kluczyk może jakiś element odpadł i można to naprawić.Kiedyś miałem w innym kluczyku przypadek że cewka odpadła i dało się to naprawić.

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz wygląda okej, według mnie możesz sprubować oddać elektronike do komisu jakiegoś, żeby wygrzali hot-airem tzn. poprawili styki. Może pomorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności