Skocz do zawartości

Meriva 1.4 2010r


Gość ispw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem auto jak z tematu. Auto sprowadzone z Niemiec, z książką w której do ubiegłego roku były przeglądy. Chciałbym się dowiedzieć czy takie auto (prawie 4 letnie) jest jeszcze na gwarancji na cokolwiek. Kolejne pytanie to o ewentualny harmonogram wymian, w tej chwili mam około 61000 km. Oraz o sprawy rozrządu czy jest tu pasek czy łańcuch (silnik a14net)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jeśli faktycznie jest łańcuch to mam trochę spokoju przynajmniej w temacie rozrządu.

Do serwisu się wybieram, jednak mam wątpliwości czy wszystko się dowiem. Rozważam wybrać się na jakiś przegląd w aso. W lipcu przypadałaby rocznica, ale trochę chyba to za długo czekać. Może ktoś się orientuje jakie koszty wchodziły by w rachubę przy tych moich parametrach (4 lata ok 61 tyś. km).

Kacper dzięki za link ale jak poczytałem to o ile mój poprzednik nie skorzystał z tej oferty to już raczej po temacie. Chyba że skorzystał - czy aso mi to powie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja gwarancja,ale mogą być jakieś kampanie serwisowe nie zrealizowane.W tym temacie bym raczej poszedł po wiedzę do serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz robił przeglad naprawę w ASO to jezeli poprosic powinni Cie poinformowac o histori napraw jezeli były przeprowadzane w ASO.Mozesz tez zwrócic bez przegladu ale to sie oplaca bo trzeba zapłacic o ile pamietam 150zł dlatego juz lepiej zrobic jakis przeglad w podobnej kwocie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przegląd przy 60.000 powinien być - OT4

2. silnik ma łańcuch

3. koszt podstawowego przeglądu + wymiana oleju i filtra to okolice 550-600zł o ile pamiętam

4. przy OT4 jest przewidziana wymiana płynu hamulcowego i chyba oleju w skrzyni, kontrola i czyszczenie hebli przód i tył, filtr paliwa, pare innych. Reasumując można zostawić koło 1000zł. Po każdym przeglądzie można mieć gwarancję mobilności czyli GMO.

5. 99% samochodów zza granicy da się sprawdzić poprzez centralę (mam na myśli historię serwisową)

6. lepiej zaliczyć ASO, ponieważ książki serwisowe na allegro są dostępne czyste, a pieczątka kosztuje 3 dychy więc resztę sam sobie dopowiedz resztę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos odnosnie pkt5 99% masz na mysli ze tyle auto było serwisowanych?Bo chodzi mi o to że ja tez ma ksiazke serwisową tylez ze pusta a podczass wymiany wszystkie elementy filtry paski GM.Niby ksiązka z roku produkcji auta i tak sie zastanawiam czy auto nie było serwisowane czy ksiazka "druga"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsze w twoim przypadku Mk5.Auto z Francji albo Belgia pewnie??

 

ArKos,gwarancję mobilności trzeba dokupić w serwisie,koszt 67,-pod warunkiem wykonania przeglądu.I w przypadku awarii,pojazd zastępczy ale naprawa też w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności