Skocz do zawartości

Zlokalizowanie i konserwacja rozrusznika Corsa B - stuki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam od nie dawna słyszę spod maski metaliczny dźwięk, z początku myślałem że to wydech ale spędziłem godzinę w kanale i nic nie znalazłem. Słychać taki metaliczny dźwięk nie zawsze tylko na przykład przy skręcie w prawo w lewo się nie pojawia. Przejrzałem cały silnik wszystkie osłony i nic :D Mam taką jedną teorię: dźwięk wydobywający się spod maski brzmi tak jak by się rozrusznik zawiesił i do końca nie odbijał ???

 

Moje pytanie brzmi:

1. W którym miejscu znajduje się rozrusznik w Corsie B 1.4 sześcio zaworowy

2. Jak go wyciągnąć i ewentualnie wyczyścić i nasmarować??

3. A może ktoś ma inną teorię??

 

PS> Dźwięk przypomina tak jak by np coś biło o blok silnika albo kolektor wydechowy. Na słych to dzwoni patrząc od przodu samochodu za silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W którym miejscu znajduje się rozrusznik w Corsie B 1.4 sześcio zaworowy

godzinę w kanale i nic nie znalazłem

Wprowadzasz mnie w osłupienie ??? proponuje bez urazy jazdę do zwykłego serwisu bo jeszcze narobisz sobie większych kosztów . :D W końcu nie każdy musi sie znać na tajnikach mechaniki ???;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi:

1. W którym miejscu znajduje się rozrusznik w Corsie B 1.4 sześcio zaworowy

2. Jak go wyciągnąć i ewentualnie wyczyścić i nasmarować??

3. A może ktoś ma inną teorię??

 

PS> Dźwięk przypomina tak jak by np coś biło o blok silnika albo kolektor wydechowy. Na słych to dzwoni patrząc od przodu samochodu za silnikiem.

a innych teorii nie masz ? odpusc sobie ten rozrusznik ktory znajduje sie z tylu silnika , przy skrzyni biegow , jesli w kanale stales i go nie zobaczyles , to jedz do mechanika , a zwlaszcza jak tylko skrecasz w prawo to slychac ten dzwiek , to znaczy ze nie dobiega on z rozrusznika. ogolnie to taki :D?????? temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gtszudi mówisz czy innej teorii nie mam a masz jakąś inna?? Mam jechać do mechanika i powiedzieć "Panie stuka mi ale tylko czasami" ?? Co do mechaniki może nie jestem geniuszem ale potrafię co nie co zrobić dlatego pytam na forum, jeśli nawet pojadę do mechanika to chcę wiedzieć co mi naprawia i czy to wogóle to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie można siedziec w kanale pod samochodem i jednocześnie nim jechac. Tak jak np. u mnie w samochodzie strasznie coś piszczy na dziurach i przypuszczam, że to poduszka silnika. W zwiazku z tym że poduszka wizualnie jest w dobrym stanie dopuki coś sie nie rozwali nie bede miał pewności.

 

Tak wiec nieraz pozostaje tylko czekać i tobie proponuje to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Co do piszczenia miałem taki problem a problemem są przednie gumy na tych drążkach, ja osobiście trochę je popuściłem WD 40 i piszczenie się skończyło ;) A co do moi stuków ... to lipa nikt nie wie co to jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja w Fiat Tipo jak mialem taki dziweik i nie moglem go zlokalizowac zaprowadzilem do mechanika i co sie okazalo rozrzad przestawiony o jeden zabek czyli 20 stopni po ustawieniu dzwiek zniknal ;) i autko jezdzilo jeszcze jakis czas doploki go nie rozbilem :)

 

aczkolwiek nie wykluczam rozrusznika bo tez mialem go naprawianego w tym samym czasie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby rozrusznik sie zawiesil i nie wracal do polozenia neutralnego , mialbys juz dawno po zebach na kole zamachowym i kole zebatym na rozruszniku , wiec odpusc sobie ta teorie , poza tym bylby inny dzwiek , dokladniej zgrzyt ciagly.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności