Skocz do zawartości

Astra G po wymianie oleju, filtrów nie odpala


Gość m911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku miesięcy posiadam astre g 1,7 dtl, po kupnie od początku palił się check, po sprawdzeniu błędów p1631 lecz samochód jeździł i ładnie palił nawet w tegoroczne mrozy (-15*C).

Kilka dni temu wymieniłem filtry (paliwa oraz powietrza), odpaliłem i zgasiłem (chodził ok 10sek). Wziąłem się za wymianę oleju, olej wymieniłem, po czym przekręciłem kluczyk i chciałem odpalić - cisza. Kręci ale nie odpala. Psikając plakiem w dolot łapie...

Odkręciłem obudowe sterownika, widać że ktoś już tam grzebał - wsadzony był tranzystorek irl2905. Myślę sobie że poleciał tranzystor, kupiłem irlr3705z, zamontowałem lecz dalej nie chce odpalać, błędów nie przybyło - cały czas pojawia się p1631.

próbowałem bezpośrednio do pompy podać paliwo (gruszka i wężyk do butelki z ropą) - bez skutku. odkręciłem też nakrętkę przy pompie (od węża wtrysku) ale nie leci paliwo przy kręceniu...

Na elektrozawór w pompie podałem +12V i czuć/słychać że się załącza.


sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć, wszystkie sposoby już mi się wyczerpały...


:help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu100

Pewnie odpalił bo miał w jeszcze paliwo w pompie, a potem poszło powietrze i wciąż jest zapowietrzony. Wystarczy kilka razy próbować odpalić i sam się odpowietrzy i odpali. Dla pewności po odpaleniu dodać gazu na 30 s. Jeśli to nie pomoże odpalić to poluzować nakrętkę na wtryskiwaczu nr 1 lub 4 i kręcić rozrusznikiem aż poleci paliwo, zakręcić nakrętkę i znów kręcić rozrusznikiem. Jeśli i to nie pomoże to może coś źle złożyłeś w filtrze paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, próbowałem kręcić przy odkręconym wężyku wtrysku nr1 ale nie leciało paliwo. Nic się nie stanie pompie ?(tak długo kręcić) bo się troche boję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu100

O ile pamiętam to u mnie odpalił za 4 -5 razem kręcenia rozrusznikiem po 3-4 sekundy z przerwami między próbami. Spróbuj dodawać gazu podczas kręcenia. Trudno powiedzieć czy pompie nic się nie stanie. Jeśli się boisz to jeszcze raz okręć filtr paliwa może coś źle skręciłeś (może zły wkład włożyłeś). W moi modelu jest tam jakiś badziewiasty zaworek zwrotny który można źle włożyć i może powodować problemy. Możesz zalać filtr paliwa paliwem by szybciej się odpowietrzył. Możesz także, jeśli masz elastyczny przewód od filtra do pompy, to zdjąć go i włożyć do słoika z paliwem i sprawdzać czy ciągnie paliwo i zapali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnął ale nie wylatywało paliwo z pompy na wtryski, a kręciłem dużo więcej niż te 4-5x (aż nowy aku boscha padł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu100

Spróbuj odłączyć akumulator na chwilę by wykasować ewentualne błędy (na pewno nie zaszkodzi). Jak to nie pomoże to może być wg. książki napraw: poluzowany lub uszkodzony zawór "stop" na pompie wtryskowej. Sprawdzić osadzenie i masę zaworu. Podczas włączania i wyłączania stacyjki musi być słyszalne stukanie zaworu (u siebie nic nie słyszałem a odpala).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku był odłączany. co do masy zaworu to ona idzie bezpośrednio z akumulatora a nie jest przykręcana do obudowy... więc to odpada...

 

a co masz na myśli pisząc "sprawdz osadzenie" zaworu ? ja go nie odkręcałem.

co do stukania zaworu przy odpalaniu to go nie słysze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności