Skocz do zawartości

korek oleju... rozrządu?


Gość impress

Rekomendowane odpowiedzi

.....ile powinna wytrzymać pompa....jaki przebieg ? ...macie jakiś opis jak się zabrać żeby ją wymienić ....żeby poszło sprawienie....

 

jaką pompę wybrać...czy smarować uszczelkę przed założeniem silikonem ...jak ka to jakim ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak chcesz mieć spokój to ją po prostu wymień, bo weźmiesz teraz wyjmiesz, włożysz nową uszczelkę, a za 2 miesiące będziesz miał ten sam problem. Ja miałem delikatny wyciek, który nie potrafiłem zlokalizować, a że przy wymianie rozrządu wyszło szydło z worka to się nie wahałem tylko pozbyłem się problemu. Jak będziesz spuszczać płyn chłodzący to możesz spróbować złapać korek żabą i delikatnie ruszyć. Jak się nie uda to po prostu wypnij dolny wąż chłodnicy. Zresztą na filmikach dobrze to widać. Jak nie będziesz płynu wymieniać to nie musisz wszystkiego spuszczać. Do pustego układu wchodzi 6 litrów, ale jak zejdzie 4 litry to powinno wystarczyć. Pompę należy wymieniać kiedy cieknie, nie pompuje płynu (zakamienione lub połamane łopatki wirnika) lub łożysko wyje (może się zapiec i stanąć dęba).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jaki przebieg wytrzymuje pompa ? jaką pompę najlepiej wybrać. ... jak odpowietrzyć układ, w filmie jest pokazana ,że należny nalać płynu otworzyć zbiorniczek wyrównawczy /korek/ , otworzyć ogrzewanie na maxa i poczekać aż silnik będzie miał 90 stopni i włączy się wiatrak.... tylko , że w mojej CC wiatrak się nigdy nie właczył nawet w lato w najbardziej upalne dni :)

 

czy smarować silikonem uszczelkę jeżeli tak to jakim ?

 

do pustego układu w CC 1.3 cdti wchodzi aż 6 litro ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do tej pompy to już pisano na forum np tu http://forum.opel24.com/topic/69305-opinie-na-temat-jakosci-produktow-roznych-producentow-pomp-wody/

Uszczelką możesz (nie musisz) zapobiegawczo przesmarować delikatnie czerwonym silikonem dostępnym w sklepach motoryzacyjnych.

Co do odpowietrzania to gdy będziesz miał otwarty zbiorniczek to w pewnym momencie zauważysz że zassie płyn gdyż otworzy się termostat.

Wtedy możesz uzupełnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie proszę o podanie nazwy silikonu jakim posmarowac uszczczelke przed założeniem pompy wody
Czy Pompa firmy Dolz to dobry wybór bo na forum są różne opinie ?

 

Czy lepiej wziąć droższa helpu bądź skf, która ?

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hepu to koszt około 230 zł to dobra cena ?

A a kwestia nazywa silikonu przed założeniem pompy wody ?

 

Skf jest trochę tańsza a czy jakościowo dużo gorsza ?

Podobno Dolz to nabytek na rok może dwa i znowu wymiana .

 

Uzyskałam dziś informacje w sklepie motoryzacyjnych ze Dolz i Helpu to ta sama firma i ta sama fabryka więc skąd taka różnica w cenie ?

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co doradzają w sklepie?

Może zamiast silikonu klej? - http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Masa-uszczelka-silikonowa-%E2%86%92-do-300C-Silikon-Reinz-70ml-tubka/1145

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności