Skocz do zawartości

kontrolka silnika, rozrząd i inne


Gość pink25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Witam wszystkich bardzo serdecznie ;). To mój pierwszy post na tym forum.

 

Własnie nabyłem dla swoich strszych rodziców agilę z 2001 roku.

Dokładnie tą:

http://otomoto.pl/opel-agila-jedyna-w-takim-stanie-C32586758.html

 

Kupiłem bo mnie urzekła, idealny stan- wyglada pieknie !- prawie jak nowa z salonu i zaden element nie był naprawiany. Pierwszy raz takie cos widze... to kupiłem :-).

Do domu miałem 200 km.

Jechałem 110 do 115km/h - mocy nie zawiele. Predkośc max to 120 km/h. Pewnie z górki pionowej 130 by poszła :-)

 

1) Cały czas sie swieci bład silnika. Sprzedawcy tak przyjechali z niemiec- nie widza o co chodzi... Ja tez nie... Silnik równo pracuje, nie gasnie, raczej normalnie chyba wszystko pracuje, nic nie dymi. Temperatura płynu około 80 stopni. Jestem mechnikowaty trochę ;)- co sprawdzać w pierwszej kolejności i jak ?. Mam ze 3 interfejsy obd2 (pod mojego forda mondeo), ale chyba sie nadają tez i do opla. Jakimi programami najlepiej skanować ?. Może jakas reczna metoda pozyskania błedów (nie mam dostepu do samochodu to może ojciec recznie zapoda mi przez telefon cyfry błedów...) ?.

 

2) Radio milczy- kaseciak. Po włączeniu jest napis SAFE. Pewnie brak kodu... Sprzedawcy nie znają :-(. Jak pozyskac kod lub rozblokować to coś ?.

 

3) Koła to alufelki z zabezpieczeniem kołpaków i trzeba specjalny klucz do zabezpieczenia kołpaka (takie 3 wypustki). W zestawie tego nie ma. Jak to odkrecić , może jak dorobić, może ktoś mam w Wawie do pozyczenia ? :-).

 

4) Szyberdach elektryczny. Jak o to dbać, czym konserować, jak nie popsuc ? :-)

 

5) katalizator- chyba ma to coś... To taka "hamska" puszka na wydechu lekko z przodu wozu ?. Jakoś mozna to sprawdzic ze dobrze pracuje ?

 

6) Hak- chcę założyć. Co polecacie, na co uważać, czy trzeba ściągac zderzak do założenia ?. Czy trzeba wiązke z modułem czy mozna bezproblemowo wkłóc sie w wiążke lamp bez modułu haka ?

 

Jak dbać o agilę , co jej wyczyścić, sprawdzić aby było miło zawsze ? :-)

 

Będę zobowiązany za odpowiedzi i chetnie podzielę się zdobytą wiedzą później !.

 

pozdrawiam

Pink

Edytowane przez pink25

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 1:Podstawowe rzeczy z diagnostyki powinieneś zrobic na interfejscie z VAGA na ABcomie.Myślę że u ciebie pójdzie (sprawdź).Tutaj (http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/)masz opisane jak inaczej wymigac kody.Sprzedawcy nie wiedzą o co chodzi?A pytałeś się ile cofnęli licznik?To na pewno umieli?

2 Safe masz na radiu czy na wyświetlaczu na środku ?

3 W ASO powinni ci dobrać i o ile się orientuję to nie jest drogi.

5 Po spradzeniu błędów będziesz wiedział wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cezariusz11

Kolego tak jak napisał adam1954 podłacz pod komputer OP-COM i zczytaj błędy skoro jechała normalnie to pewnie nic wielkiego, ale .... . Co do radia to rzeczywiscie serwis powinien pomóc. Agila ma wrażliwy rozrząd zwłaszca ta z silnikiem,10 - jaką kupiłeś.

Napiszę Ci usterki jakie spotkały moją Agilę:

 

1. przepływomierz - wymiana tylko oryginał BOSCH (podróby są śmieciami) koszt 300 zł.

2. czujnik prędkości pojazdu montowany w skrzynie auto z 2000r - 250zł

3. Korodująca rura wlewu paliwa - 400 zł (łącząca wlew z bakiem)

4. Czujnik ciśnienia oleju - 30 zł oryginał GM

5. Termostat oryginał GM 70 zł

6. przy 240 000 wymiana silnika padła uszczelka pod głowicą - koszt naprawy przekarczał cenę dobrego silnika z mniejszym przebiegiem

7. Rozrząd częsci 400 zł +300 zł wymiana

+ eksploattacja opony, olej itp

 

Moje zdanie jest, że generalnie jak na takie małe autko to są wysokie koszty części i sama konstrukacja silnika (rozrząd na łańcuchu) jest nie najlepsza. Mając swoja wiedzę dzisiejszą nie kupiłbym Agili, ale to kwestia gustu.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia i radości z użytkowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safe mam na wyświetlaczu u góry.

Ma 81 tys km i smiem twierdzic po stanie, że tyle ma. Stan naprawde rewelacyjny. Nigdzie grama (poza wydechem) rdzy, żadnych rys, otarć. Elementy nie były naprawiane- sprawdzałem czujnikiem. Wszelkei elemety gumowe itp naprawdę są w stanie idealnym - nie uwierzył bym gdybym nie zobaczył a widziałem wiele... Tapicerka, kierownica, gałka stan super. Jest naprawde ścisła, żadnych luzów. Ja sie ciesze bo rodzice się cieszą chociaz pierwsze ich wrażenie jak zobaczyli to pudełko (zakup niespodzianka :) ) było lekko niepewne ;). W sobote wieczorem kupiona, w nocy rodzicom odstawiona a juz dziasiaj zarejestrowali i latają wozem ;).

 

Przy jakim przebiegu wymienia się rozrząd w tym silniku i czy słychać jak się kończy ?

Jak ktos jeszcze może coś mi pomóc, podpowiedziec to bede zobowiązany ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safe na wyświetlaczu górnym to jest niezaprogramowana data i godzina wyświetlacza po odłączeniu aku.W instrukcji obsługi masz opisane jak zakodować datę. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2314061.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data wyswietlana jest dopóki nie właczę radia. Po właczeniu radia zapala sie w tym miejscu napis SAFE... chyba... zaraz zadzwonie i się zapytam czy dokładnie tak jest...

Edytowane przez pink25

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności