Skocz do zawartości

Corsa B 1.2 16v Porady techniczne.


Gość Kramer-krk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kramer-krk

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Od prawie roku jestem użytkownikiem corsy b z ww. silnikiem, mam parę pytań co do eksploatacji autka:

1. jak tankuje 10L to po mieście (karków) w godzinach szczytu (korki światła co km itp.) przejeżdżam średnio 115km, to dobry wynik?

2. po odpaleniu słychać przez parę min. takie regularne przeczenie, jakby stukanie o metalową puszkę, co to może być?

3. kolejna sprawa to kontrolka airbag, świeciła się, skasowałem niby w porządku było przez 300km i znów się zaświeciła. jaki może być problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 chyba w normie jak sam piszesz światła korki itp - zmierz w trasie dla porównania.

ad2 to klepią hydro-popychacze, przyczyną może być długo nie zmieniany lub niewłaściwy olej w silniku.

ad3 kasując wcześniej błąd poduszki miałeś info czego dotyczy, widocznie błąd powrócił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kramer-krk

Co do airbag mechanik sam chyba nie wiedział co to za błąd.., powiedział coś o ewentualnym chwilowym rozłączeniu instalacji.

A co do oleju to właśnie jestem przed zmiana.. ostatnio lany był castrol 10w40 przez poprzedniego właściciela,

Co polecacie do takiego motorka? mam 160tys. przejechane.

Edytowane przez Kramer-krk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do tego silnika stosuj niezmiennie 10W40. A jaki producent to już zależy od Twojej decyzji. Jest sporo wypowiedzi na forum odnośnie producentów - każdy chwali inny.

Mechanik zapewne nie spojrzał czego dotyczył błąd poduszek , pomimo że taką informacje miał wyświetloną i bez namysłu skasował błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd poduszki prawdopodobnie mógłbyć spowodowany:

 

1. gwałtownym szarpnięciem pasów bezpieczeństwa

2. przesuwaniem fotela pasażera ewentualnie fotela kierowcy ( od spodu jest instalacja ) obruszanie tych kabelków od spodu fotela powoduje skok rezystancji i powoduje błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem błąd i na kompie pokazało za wysoką rezystancje w poduszce kierowcy.

Dobrze że nie lutowałem kabli pod fotelem bo to one najczęściej zawodzą. :-)

Więc najlepiej przed kasowaniem spojrzeć czego błąd dotyczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiem tylko na pytanie 2 , na pozostałe koledzy udzielili wyczerpujących odpowiedzi .

Po pierwsze sprawdź poziom oleju , jak jest poniżej 1/2 bagnetu często tak się dzieje w silnikach ecotec , tzn metaliczne stuki . Po drugie olej może być juz stary i nalezy go wymienić . Po trzecie , 10w40 to górna granica gęstości oleju dla tego silnika , a więc 15W40 odpada . Po czwarte , jeżdze obecnie na orlen platinum 10W40 i jestem bardzo zadowolony .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kramer-krk

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, rozjaśniły mi one sytuację.

Co do poduszek to gdzieś już słyszałem ze te instalacje są kiepskie.. można je zalutować albo jakiś inaczej zaradzić?

PS. ile wchodzi oleju do tego motorka? jak kupie 4l to starczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności