Skocz do zawartości

Zafira - Silnik 1.8 XER 140 KM


Gość SwFr

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nie jest najprostszym rozwiązaniem sprawdzenie ciśnienia paliwa po całonocnym postoju? Mechanik ze 2-3 dychy weźmie i będzie jasność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 lata później...
Gość czapeczka50

Dzięki za rade, w piątek widzę się z mechanikiem to zobaczymy co powie. Dam znać

Witam.Jak ogarnąłeś temat tego dziwnego zapalania?Mam co prawda Insignie ale silnik ten sam i problem ten sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, przymierzam się właśnie do zakupu owego modelu. Do tej pory użytkowałem Merivę oraz Zafirę. Obie wersje A z silnikiem 1,6. Nie wiem czy mam takiego pecha, ale w obydwu modelach przy przejechaniu około 180tys padał sterownik silnika. Auto traciło moc, lub w ogóle nie odpalało. Pytanie - jak w Zafirze B wygląda sprawa owego sterownika?

No i podstawowa sprawa - czy nadaje się do ciągnięcia kempingu o DMC 1150kg? Bo moja obecna Zafira A 1,6 baaaaardzo się męczy :(

Edytowane przez wycich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kucy więcej a i moment obrotowy wyższy od 1,6.

Ale jak by nie było autko i tak będzie się męczyło szybciej gdy holuje na dodatkowy ciężar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam tu:

- a ta wersja Zafiry B z silnikiem 2.0 turbo, 200km? awaryjna jednostka? z taką mocą powinno ładnie lecieć mimo znacznego obciążenia :) w okolicach 17.000zł są w b. dobrym stanie (wg opisu :D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny motorek i robi robotę. Też jakoś ludzie na razie na niego nie narzekają - ale to wszystko zależy od tego jak był wcześniej użytkowany - jakiś powód sprzedaży w końcu jest.

Bardzo dokładnie sprawdź autko pod względem korozji, mechaniki i takie tam.

Nie wierz że coś było robione (mechanika) jak nie ma faktury - z doświadczenia.

Lepiej coś pięć razy sprawdzić niż być nie zadowolonym z zakupu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem posiadaczem vc fl z tym silnikiem ok 60 tyś km w moich rękach podkreślam że jest to już mój 5 opel i do żadnego nie mam uwag, silniczek przyjemny w moim przypadku bezawaryjny aktualny przebieg 190000tys km olej co 10000 km wraz z kompletem filtrow rozrzad wymieniony po zakupie komplet Continental z pompa wody która na szczęście nie nie jest na tym samym pasku co rozrzad silnik cichutki dynamiczny przy wyższych obrotach spalanie benzyny i log waha się przy 8-9l nie mam uwag co do tej jednostki szczerze polecam zadbany egzemplarz z 6-cio biegowa skrzynia taki nie od młodego gniewnego Pozdrawiam!!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności