Skocz do zawartości

Żarówki konsoli centralnej


Gość harnas1515

Rekomendowane odpowiedzi

Te są na 14v bo na forum nysy przeczytałem ze te na 12v się szybko przepalaja . Tam zarowka z oprawka kosztuje w serwisie 36 albo 38 złotych do podswietlenia pokretel , żeby smieszniej było to wkladasz ta ze zdjęcia bez lutowania i działa za 60 groszy . Trochę tu nasmiecilismy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość harnas1515

Kacper ...

Przeniesiesz te światełka w odpowiednie miejsce... hmm.

Może specjalny temat o zarówkach ?

 

Obiecuje robić kolejne foty. ;)

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie obiecuje ale się postaram jak będę wymieniał :-) naogol robię takie rzeczy w pracy i poprostu się śpieszę i zapominam o fotach :-(

eny3u9yq.jpgZacząłem od podswietlenia wlacznikow od awaryjnych i przeciwmgielnego . Wieksza zaroweczka z krotszymi nozkami to orginal , ja niestety mam trochę mniejsze te z dluzszymi nozkami . W sumie po montażu w oprawke wielkiej różnicy nie widać . Oprawka z długimi wąsami jest w trakcie montażu nowej zaroweczki , oprawka bez wąsow jest ze starą zarowka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Ale to lutowane jest? Czy samo wylazi ?

Na focie nie widzę lutu. ...

 

No i nowe chyba trzeba polutowac ?

Czy na wcisk jakoś...

 

My zapomnieliśmy o wlacznikach.

Bo nas Ola zagadała.

 

I teraz trzeba od nowa rozbierać.

 

 

Edit.

 

Ale zaraz... może nie trzeba rozbierać konsoli. Przełącznik chyba jakoś wyjdzie do przodu.

 

Trzeba tam coś wcisnąć?

Czy tylko pociągnąć ?

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest lutowane , te wąsy się wywija w odpowiednie rowki w oprawce . Słabe zdjęcie bo robione telefonem ale może coś zobaczysz , to jest spod oprawki a2ebydut.jpg

 

Trzeba rozebrać konsole bo oprawki są od góry i od dołu a nie z tylu . Dolne są od podswietlenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie się nie da , pozatym to tylko cztery srubki :-P u mnie u góry jest jedna i zapala się jak wlaczysz przeciwmgielne czyli od kontrolki w przycisku

Wymiana w panelu sterowania nawiewem . Wykręcić cztery srebrne srubki na rogach , na zdjęciu już poluzowane y6y2urag.jpgZdjąć plastik i wykręcić jedną srebrną srubke , więcej zresztą nie ma yqajaze8.jpg I mamy płytkę z zarowkami hajypu6y.jpgWszystkich żarówek jest osiem . Poradnik średniej jakości bo pisany z telefonu na szybko a zdjęcia też robione telefonem :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

 

Dobra robota. Wielu z tego skorzysta. :)

Jeszcze coś tu dołożymy. :)

 

Zaraz zaraz.

Ale u mnie panel się już święci.

 

Chodzi mi o światełko we wlaczniku awaryjnego i przeciwmglowego.

Na samych przyciskach mam ciemno.

 

One gdzie mają żarówki. Bo zapomniałem sprawdzić.

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej oprawki z zarowkami są od góry wlacznika i od dołu w takich otworach , trzeba użyć małego płaskiego srubokreta żeby je przekrecic i wyjąć . Z tym ze lepiej odkręcić cały panel z wlacznikami bo nie bardzo chcą wyjść i trzeba puknac/potrzasnac żeby wypadły . Jak się wyrobie jutro przed pracą kupić żarówki to będę rozbieral jeszcze raz i zrobię zdjęcie . Co do żarówek to słabiej świecą te małe ale gdzieś wyczytalem ze od tych oryginalnych wichruje się ten panel plastikowy (od temperatury) to może lepiej ze słabsze są ?
Jeszcze jedna rzecz mnie męczy , włącznik od awaryjnych mam podswietlony już ale jak go wlacze to nie mruga jak w innych modelach . Czyżby zarowka była w środku czy poprostu tak ma być ?

Edytowane przez widelec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mnie męczy , włącznik od awaryjnych mam podswietlony już ale jak go wlacze to nie mruga jak w innych modelach . Czyżby zarowka była w środku czy poprostu tak ma być ?

Wygląda na to że tylko jest samo podświetlenie wyłącznika, a kontrolki na liczniku (u mnie też nie było żarówki w wyłączniku). Ja lutowałem diody LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności