Skocz do zawartości

Opel Astra 2006 Twin Top spalanie?


Gość Jasiek2121

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jasiek2121

Czesc

 

Juz poruszalem jakis czas temu temat spalania mojego kabrio przed i po serwisie i wymianie czesci na wydechu tuz za druga sonda lambda.

 

Opel Astra Twin Top 1.8 benzyna 2006 rok produkcji, przebieg 80000km oryg, serwisowany w Niemczech i tutaj tez jezdze nim.

 

Krotkie pytanie:

Auto spala srednio 8.1l (BC); moje manualne wyliczenia to 8.1l-8.3l(tankowanie pod korek) - trasa 65% austostrada max 115km/h i 35% miasto.

 

Czy to normalne spalanie tego modelu czy troche duzo?

Moim zdanie troche duzo i ciage mam przed oczami BC wskazanie sprzed serwisu 7.8l jako srednie.

Wiem ze autko ma 1.8 silnik i lubi benzyne ale nie lubilo benzyny az tak bardzo przed serwisem.

Aha i jezdze na 98 czyli niemieckiej Super Plus.

 

Wiem ze sondy lambda lubia sie starzec. Sonda 2 na wydechu za katalizatorem byla podgrzewana i wykrecana po czym ponownie wkrecana. Czy moglo jej to zaszkodzic?

Sprawdzalem juz z komputerem auto, nie ma bledow, wsio oki - ale wiem ze jesli sondy sie starzeja to spalanie sie pogarsza a bledow nie ma.

 

Czy mozna pomierzyc sama sonde/sondy lambda?

 

Czy ma sens pomiar spalin-czy stwierdze tak nieprawidlowosci w mieszance paliwa?

 

Mysle o wymianie sondy na wydechu na nowa (minimum 200e w Niemczech) ale chcialbym sie upewnic ze to ma sens.

 

 

prosze o porade.

 

Jasiek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasiek2121

Porównujesz spalanie lato zima? Czy oprócz serwisu coś się zmieniło?opony, klimat, trasa, inna stacja? IMHO 8.1 a 7.8 to niewielka różnica

Czesc

 

Zadalem proste pytanie - czy 8.1l to malo czy za duzo na kabrio Opel Astra 1.8 Twin Top.

Autko kupilem w czerwcu 2013 i pocztaku stycznia 2014 bylo wszystko super.

Srednie spalanie na tej samej trasie oscylowalo 7.8l, opony najpierw letnie potem zimowe od grudnia.

Dodatkowo BC wskazywal mi powiedzial bym bardzo poprawnie szacowany zasieg w km. Oczywiscie zmienialo sie to w zaleznosci od stylu jazdy. Ale mozna bylo wierzyc.A przynajmnie na stalej trasie praca dom praca zawsze bylo poprawnie.

 

Potem na poczatku stycznia serwis i okazalo sie ze lacznik (taka plecionka na wydech za 2 sonda lambda) jest w kiepskim stanie i trzeba ja wymienic.

OK. Zgodzilem sie. Wiem ze wyjeli 2 sonde lambda (podgrzali ja i wykrecili), zrobili swoje i zamocowali ponownie.

No i pierwsze wrazenie jak wyjechalem z serwisu to dziwne wskazania w miescie BC. Kilometrow ubywalo w szalonym tempie, spalanie 8 i 9l i wiecej i kazdorazowe wcisniecie gazu konczy sie pokazaniem na wyswietlaczy najpierw liczby 39.9l czyli maks a potem po 1s lub 2s spada i oscyluje tak jak kiedys na jakies dwucyfrowej wartosci.

Zaczalem skrupulatnie sprawdzac spalanie przez lanie pod korek i niestety ale co bym nie robil to 8.1l i wiecej.

Sprawdzilem w tym serwisie Opla komputerem autko, wedlug mechanika wszytsko jest zupelnie normalnie. Zero bledow, sondy pracuja etc.

Stanelo na tym ze mam jedzic i obserwowac.

 

Na ten moment 8.1l przy oszczednej jezdzie i strasznie mnie to mierzi.

A rano najpierw na trasie o dlugosci 3-5km ubywam ze wskazania BC 30-35km potem zaczyna dzialac poprawniej.

 

I nie wiem co zrobic, co pomierzyc.

 

Przeciez mozna sama sonde lambda pomierzyc, wiem ze sie starzeja (podgrzanie przy pracy na wydechu, lub inne uszkodzenie) i wolniej reaguja a to wystarczy zeby zwiekszyc spalanie.

Wiem ze uklad moze byc nieszczelny i jakies lewe powietrze jest wiec komp dozuje troche wiecej benzyny - tak sobie gdybam.

 

Macie jakies pomysly co zmierzyc sprawdzic bo szkod ami tak po prostu wymieniac dobre czesci.

 

Pozd

 

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pytanie taka odpowiedź. Przy montażu mogli uszkodzić sondę ale też mogło auto dostawać lewe powietrze z plecionki. Ja na twoim miejscu sprawdziłbym sondę bezpośrednio oscyloskopem. Ale niech wypowiedzą się mechanicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasiek2121

Sugerujesz ze byc moze teraz jest poprawnie, jak przewidzial producent?

 

Hm ... klopot w tym ze tutaj w Niemczech to nie sadze ze w serwisie Opla beda chcieli sprawdzic mi sonde oscyloskopem.

 

 

Myslalem ze moze ktos z forumowiczow mial podobny przypadek i moze mi jakas rade podsunac.

 

Moze to nie jest duzy problem ale strasznie mnie zlosci fakt ze jade z fajnym autkiem do serwisu - robie cos co powinno byc zrobione - a potem zaczynam sie zle z tym czuc.

 

Dzieki za odpowiedz w kazdym badz razie

 

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu to znaczy gdzie? warto uzupełnić lokalizację... mniej więcej...

a jak nie masz dobrego mechanika to rzeczywiście odpuść...

masz jakiś dostęp do kanału, urządzeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jasiek2121

To nie jest kwestia stac czy nie - chodzi o pewne zasady

Oddaje auto do autoryzowanego serwisu Opla na standardowy serwis

Odbieram auto w moim odczuciu zachowujace sie inaczej niz przed serwisem, niestety mnie to nie odpowiada

Stad chce znalezc przyczyne, doprowadzic do stanu takiego jaki mi odpowiada

 

Mam jeszcze kilka innych autek i wiem ze serwis moze byc poprawny i zwykla wymiane oleju na nowy mozna w autku poczuc

 

Myslalem ze poradzicie mi cos co pomoze rozwiazac problem

 

A'propos lokalizacji: obecna Monachium.

 

Nigdy nie przepadalem za mechanikami ale tutaj w wykonaniu niemieckim to naprawde tragedia

Ciezko znalezc fachowca znajacego sie na rzeczy - naprawy to nie tylko wymiana starej czesci na nowa.

 

Pozd

 

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha faktycznie masz problem chlopie. Stać cię na silnik 1.8 w beznynie i serwisowanie a płacz jest bo auto spala nie 7.8 ale 8.1 l hahahahaha ko me dia

 

a ty masz problem z czytaniem albo z rozumieniem tekstu, albo jedno i drugie...

 

Odbieram auto w moim odczuciu zachowujace sie inaczej niz przed serwisem, niestety mnie to nie odpowiada

Stad chce znalezc przyczyne, doprowadzic do stanu takiego jaki mi odpowiada

 

A'propos lokalizacji: obecna Monachium.

 

Nigdy nie przepadalem za mechanikami ale tutaj w wykonaniu niemieckim to naprawde tragedia

Ciezko znalezc fachowca znajacego sie na rzeczy - naprawy to nie tylko wymiana starej czesci na nowa.

najprościej to chyba wrócić do warsztatu i niech szukają...

chociaż znając niemieckich mechaników to pół auta wymienią... i jeszcze tobie rachunek wystawią...

błędów może nie być... może analiza spalin coś powie?

 

lokalizacja w profilu warto podać - ułatwia czasem w uzyskaniu pomocy. niestety B jest daleko od M...

 

niemieccy mechanicy to tragedia... przez duże T...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności