Skocz do zawartości

Membat Passion 215/45 R17 91 W XL


Gość jgrzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Może i ja coś na ten temat dorzucę. .

Z doświadczenia - 6 sezonów zimowych na Dębica frigo 2 jazda w różnych warunkach, tereny podgórskie drogi źle utrzymywane - przez okres użytku nie było żadnej sytuacji żebym czuł się nie pewnie na drodze autko bez problemu docierało do celu. Średnie roczne przebiegi to ok 30 tkm na co zimą przypadało 1/2 tego przebiegu. Co prawda opony te były zakupione w 2007 roku i żywot zakończyły w 2013, bieżnik był jeszcze w ok 4 mm ale nie wytrzymała konstrukcja zaczęła pękać osnowa.

Audi 80 b-3 opony 175/70/14. kraj produkcji Polska.

Frigo 2 weszły na rynek i chyba dla tego były takie dobre. Trzy lata później kolega zakupił Frigo 2 w rozmiarze 195/65/15 i po 2 sezonach były do wyrzucenia - bieżnika brak - wyprodukowane były w Słowacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

I najważniejsze, żadna Dębica mimo, że rzeźba bieżnika jest podobna do strych modeli Goodyeara (porównując taką Frigo 2 i Ultra Grip bodajże 5) nigdy nie dorówna trwałością i właściwościami na mokro staremu pierwowzorowi klasy premium. Sprawdzone.

Reklamy wyprały Ci mózg, jeśli uważasz, że to ta sama technologia :rotfl:

 

CZy ja twierdze, że opona za 200zł jest tyle samo warta co ta za 400zł? Napisałem tylko, że są grupy oponiarskie które firmują mniej znane (globalne marki). Nie wciskaj mi swoich uwag nie niby pisze że Dębica = Goodyear bo na zimówkach tej ostatniej jeździłem 10 lat! OK?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

Panowie,ta dyskusja zmienia się w kłutnie a nie to było w temacie dyskusji.

 

Jestem trochę zdiwiony ze tej firmy nie ma na polskim rynku,dlatego ze naprzykład u Pepików (gdzie mieszkam juz pare lat) są w sprzedarzy i oceny są bardzo dobre a cena jednej opony oscyluje w przeliczeniu około 180Zł za rozmiar 215/45/17".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego. W lato kupiłem 185/70

 

Za dwie stówy??? Gdzie??? To chyba za 13".

W lipcu kupiłem 4 opony zimowe na oponeo 185/60 R14 Uniroyal MS plus6 za 200zł sztuka na FV. Nowszy model Uniroyala MS+77 można było tam kupić na jesieni za 202-208zł szt. i trochę żałowałem, że nie poczekałem.

 

Jeszcze niedawno znajomej kupiłem zimówki Dayton Eco 185/65 R15 do I30 za 156zł sztuka w promocji a teraz kosztują 199zł w tym rozmiarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

Rozumie,ale róznica w cenie między 15" i 17" tez jest duza. Ja cały czas rozmawiam o kołach 17 palcowych a w cenie około 180Zł jakoś nie mogę nic znaleźć.Te Membaty są bez konkurencyjne.

Edytowane przez jgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

Nie. Mi cały czas chodzi (a to zapomniałem napisać) o letnie gumky. Na zime mam 15" na stalówkach.

Juz wiem dlaczego nie napisałem,dlatego ze te gumy na razię robią tylko letnie.

Edytowane przez jgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i musza byc 17 ale to juz niewazne ze na opony szkoda kasy i musza pujsc dretwe. Ja powiem tak moz ei wyroslem, tfu nie wyroslem chcialbym ale szkoda mi kasy pakowac w takie rzeczy ale w golfie mam 15 na lato i na zime. Stalowych felg mam chyba ze 6 czy wiecej bo juz nie licze. Szukam fajnych alu- raczej nie ma jak narazie. Autem smigam na 15 bo jest tez komfortowo a z dzickiem i żona to wiadomo jak sie jezdzi. Mimo to nie narzekam a cenie sobie przyczpenosc i jazde dlatego mam dobre opony albo falkeny albo dunlopy sp sport i tylko nowe. Zadnych uzywek. Czemu nie uzywki?? Kiedys bralem i mozna zakupic ale musza bys sprawdzone i pewne plus to ze musz ameic miesa minimum 7 mm. Zadnych innych. Pare razy sie juz naciąłem weic nie ma co. Lubie sobie polatac neico szybciej i autka oba mam podrasowane. NAjslabszy golf ma 170 KM co mi wystarcza w zupelnosci.

Jesli nie stac nas na pozadne opony to sie kupuje 16 i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności