Skocz do zawartości

Astra F - nie odpaliła (zero cykania rozrusznika).


kondzio60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem posiadaczem Opla Astry F 1.6 8v benzyna + gaz

 

W ostatni weekend Asia zrobiła dziwny "zwód". Mianowicie odpaliłem ją i pojechałem do sklepu. Po wyjściu ze sklepu już jej odpalić nie mogłem i tu nie chodzi o to że kręciłem rozrusznikiem a ona nic ale przekręciłem kluczyk świecą się kontrolki a auto nie reaguje, nawet rozrusznik nie cyka. Odpaliłem na pych i dojechałem do domu. W domu zgasiłem i znów to samo. Zostawiłem ją na noc ponieważ następnego dnia miałem sprawdzić co z nią nie tak i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło. Teraz codziennie jeżdżę do pracy i sytuacja się nie powtórzyła nigdy. Auto ma nowy akumulator, klemy są dokręcone, nie ma żadnych błędów, świece + kable też zmienione miesiąc temu. Co to może być ? Chciałbym się dowiedzieć aby zapobiec późniejszym większym awariom. Wiadomo że to trochę loteria ale na co stawiacie?

 

Z góry dziękuje za każda wskazówkę.

Edytowane przez kondzio60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kostka stacyjki

2. rozrusznik

 

Jeśli w momencie focha podasz bezpośrednio z aku "+" na małą śrubkę (klucz 10) w automacie rozrusznika, a ten zakręci, to kostka stacyjki do bani. Jeśli nie zakręci, to rozrusznik do bani. Kostkę można też sprawdzić zdejmując obudowę kierownicy i za pomocą żarówki czy miernika stwierdzenie, czy pojawia się napięcie przy przekręceniu na rozrusznik.

Proste.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Narazie problem nie występuje, więc jeżeli się powtórzy zacznę od wymiany kostki. Rozrusznik wydaje się być dobry ponieważ pali na nim "od ząbka" a tylko wtedy mi się takie coś przytrafiło. Dzięki za odpowiedź, dam znać jak coś się stanie.


Chociaż profilaktycznie chyba wymienię tą kostkę. Jaką polecacie? Na portalu aukcyjnym jest tego multum w róznych cenach i nie chciałbym się władować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w najbliższym sklepie motoryzacyjnym. Pewnie w zbliżonej cenie na miejscu i bez dodatkowych kosztów. Jak coś nie tak to wiesz gdzie zwrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dniu mam 99% pewności że to ta kostka. Nie dość że teraz 2 razy dziwnie mi auto zaczęła gasić(efekt taki jakbym go "zdusił" na biegu to jeszcze nie chce znów zapalić. W poniedziałek robię podmianę i zdam relacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności