Skocz do zawartości

Gość naraku32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość naraku32

Witam, nie działa mi klimatyzacja, spręzarka po podłączeniu na krótko działa, ale normalnie do niej nie dochodza prądy, po podłączeniu op-com'a wykazało ze nieaktywny jest przekaźnik i panel. Co teraz dalej zrobic z tym fantem? Samochod to Opel Astra H 1.7 CDTi Z17DTH , klimatyzacja manualna, bezpieczniki i przekaźniki posprawdzałem i wszystko jest ok, czynnik tez jest ,padł panel czy gdzieś wiązka kabli jest przerwana ? a może komputer zgłupiał ? czego to moze byc problem? ktos miał podobny? prosiłbym o jakies rady ;))

W razie potrzeby jakiś zdjęć czy dodatkowych informacji będę starał się jak najszybciej udzielić;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sprezarka na krotko dziala ale czy klima chlodzi??????

jak nie chlodzi to sprawA PROSTA brak czynnika lub nieszczelny uklad i czujnik nie puszcza pradu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naraku32

powiem tak, pojechałem do typa i dobił mi czynnika, załączyłem spręzarke na krótko i zaczeła chłodzic, ale jak rozłączyłem sprężarke to przestała chłodzic, wgl jak w samochodzie załącze klime to sobie tylko zaświece światełko bo przycisk mi nie uruchamia sprężarki, wentylator klimatyzacji nie chodzi jeszcze do tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na ktotko juz nie chlodzi? wentylator wlaczy sie az osiagnie wymagane cisnienie w ukladzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Wydaje mi sie, ze chłop dość jasno pisze, że ma problem ze sterowaniem sprężarką. Na krótko działa.

 

Po pierwsze, bez solidnej diagnostyki w porządnym warsztacie sie nie obejdzie. Po drugie, zdarzają się awarie panela-ale rzadko. Szukałbym gdzieś na wiązce, w przekaźnika itp. Ale to tylko przypuszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi sie, ze chłop dość jasno pisze, że ma problem ze sterowaniem sprężarką. Na krótko działa.

 

Nie wiem do kogo to adresowałeś ale moja podpowiedź jest jak najbardziej na miejscu.Przy uszkodzonym czujniku ciśnienia sprężarka się nie włączy.Ostatnio nawet miałem taki przypadek gdzie przerwany był przewód z preostatu i ECU widziało ciśnienie w układzie 0 bar.

W przypadku autora tematu najłatwiej by było podmienić panel klimy i przynajmniej to wyeliminować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci to pomoże. U mnie klima nie działała przez brak nazwę to "łożysko czy sprzęgiełko od klimy". Chodzi o część która jest w rejonie rozrządu w moim silniku 1.9 cdti.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naraku32

Własnie nie mam skąd wytrzasnąć panelu na podmiankę. hmmm nie spojrzałem i nie wiem jakie cisnienie jest w układnie

w poniedziałek oddaje do mechesa, moze jakos to załatwi, jak mi powie to powiem Co było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności