Skocz do zawartości

Błąd P0380


Gość Cris91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Panowie pozwolę sobie odświerzyć temat. Mam podobny problem - błąd P0380. Po odpaleniu na zimnym silniku, świeci kontrolka serwisowa i gaśnie po przejechaniu około 2-3 kilometrów. Nadmienię, że przy niskiej temperaturze włącza się na moment kontrolka grzania i pali normalnie. Świece sprawdzone - sprawne, przekaźnik sprawdzony również sprawny. Czy problem mogą stanowić kable od świec, a może jest gdzieś jeszcze jakiś bezpiecznik do sprawdzenia. Jakieś sugestie?

 

I jeszcze jedno, czy błąd ten może wywoływać wadliwa praca przekaźnika K8 podgrzewanie filtra paliwa?

 

Zamykam, miałem 3 świece beru, a nr 1 wymieniona na denso, nie był to dobry pomysł. Po wymianie denso na beru wszystko gra - serwis zniknął.

Edytowane przez aster_dl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Forumowicze proszę o pomoc bo juz cierpliwości nie mam. A więc problem jest z błędem p0380-08, męczę się z tym od kilku miesięcy. Moja Vectra to 1.9 cdti 120 km, jeszcze przed odpaleniem pojawia się klucz francuski i ww błąd. Auto wstawiłem do elektryka i powiedział że świece są ok, a problem jest z modułem grzania świec. Jeszcze przed oddaniem auta do mechanika wymieniłem ten moduł. Było ok przez kilka dni po czym klucz znowu się pojawił. Oczywiście jest problem z odpalaniem na zimnym silniku, kontrolka kluczyka gaśnie po kilku minutach. Mechanik powiedział aby kupić kolejny moduł, wiec kupiłem. Po zamontowaniu auto odpalało bez problemu na zimnym silniku, jednakże na drugi dzień podczas próby odpalenia znów zawód gdyż moduł zepsuł się.

Jakieś pomysły, bo szlak mnie już trafia.

Ps. Moduły kupowałem oryginalne z odzysku

Edytowane przez pit81

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Wymieć świece. Wszystkie 4 muszą być tej samej firmy. Sprawdź, czy któraś nie jest podmieniona. Moduły niekoniecznie się zepsuły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś powoduje, że po nocnym nieużywaniu auta moduł się przepala. Świece są tej samej firmy, wymieniane w zeszłym roku. Możliwe że one powodują zwarcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Cześć, od niedawna na zimnym silniku wyskakuje mi kontrolka autka z kluczykiem. Gaśnie ona dopiero po przejechaniu kilku km. 

Sprawdziłem błędy wychodzi P03808, czyli błąd ogólny urządzenia nagrzewania wstępnego.

Świece sprawdzone, przekaźnik swiec również wszystko jest dobre, a błąd cały czas wyskakuje. Widziałem na forum, że wiele osób miało podobny problem, ale nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi, co zrobić. Czy jest ktoś w stanie pomóc? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności