Skocz do zawartości

Check engine - EGR


Gość piotrek2308

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek2308

Witam,

Mam pewne jedno pytanko a mianowicie, jakiś rok temu zaświeciło mi się Check engine na komputerze pokazał się błąd EGR. Mechanik chciał założyć nowy (600zł) ale ja go zaślepiłem i od tamtego czasu wszystko było ok. A dziś znów mi się zaświeciło.

I teraz pytanie czy zaślepiony EGR mógł się zabrudzić czy coś i się zablokować?

Nie widzi mi się jechać i płacić pięć dych za 1 min roboty mechanikowi.

 

Bo jeśli jest to możliwe to to rozkręcę i przeczyszczę jeszcze raz

A jeśli jest to nie możliwe żeby zaślepiony egr się zabrudził to szkoda mojej roboty i pojadę do tego mechanika bo być może jakaś inna usterka jest.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość piotrek2308

Z tego co wiem to w corsie 1.0 1999 samemu nic nie da rady odczytać.

Chciałbym się mylić, chyba że coś się zmieniło, jeśli tak to proszę oświeć mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zapalił się check engine, nie musi to oznaczać błędu EGR może być coś innego. Podjedź na komputer i zrób diagnostykę to będziesz wiedział co się stało bo tak to tylko wróżenie z fusów zostało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

W corsie b 1,0 12 V niestety nie sprawdzaja sie metody " na zworkę " i " gaz - hamulec " , pozostaje jedynie diagnostyka komputerowa .

Jeśli to egr , zdemontuj , wyczyść idealnie grzybek i jego gniazdo , pewnie minimalnie sie nie domyka i wywala błąd .http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=12&cad=rja&uact=8&ved=0CDQQFjABOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.pierburg-service.de%2Fximages%2Fpg_si_0082a_pl_web.pdf&ei=5OJsU7edCqi47Ab8s4H4Cg&usg=AFQjCNGGk06EBbZoLsHJ7Sv4dDEnEFoJmA .

Poczytaj :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W corsie b 1,0 12 V niestety nie sprawdzaja sie metody " na zworkę " i " gaz - hamulec " , pozostaje jedynie diagnostyka komputerowa . Jeśli to egr , zdemontuj , wyczyść idealnie grzybek i jego gniazdo , pewnie minimalnie sie nie domyka i wywala błąd .http://www.google.pl...J7Sv4dDEnEFoJmA . Poczytaj :-)

 

 

 

 

zaświeciło mi się Check engine na komputerze pokazał się błąd EGR. Mechanik chciał założyć nowy (600zł) ale ja go zaślepiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek2308

Dzięki za odpowiedzi. Rozbiore to i poczyszcze w sobotę mam nadzieje ze to to. A jak nie to raczej sobie kabel kupie napewno się w przyszłości przyda, bronie się od tych mechaników jak tylko mogę ;)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Napisz co wyszło . Jesli przyczyną był zabrudzony egr , po dokładnym (!) czyszczeniu check zgaśnie . Jesli nie ma problemów z pracą silnika , a wywala błąd , wina na bank jest po stronie niedomykajacego sie grzyba w egr .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek2308

Jestem w trakcie czyszczenia.

Trzpień się rusza śrubokrętem ale jak podłącze pod auto bez przykręcenia to i tak nie chodzi i check się świeci. Na tym kablu co się wpina w zawór napięcie wynosi 8 V czy nie za mało?

A mógł się spalić ten cały elektrozawór?

Po włączeniu silnika od razu powinien ten trzpień ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności