Skocz do zawartości

Problem ze światłami oraz gasnący silnik - proszę o pomoc


Gość MINI-MAL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MINI-MAL

Witam,

Zakładam temat ponieważ od jakiegoś czasu mam spory problem.

Oddałem auto na zime do poprawek lakierniczych itp, odebrałem na wiosnę i zaczął się problem.

Na poczatku ze światłami, po przekręceniu przełącznika ksenon zapala sie i od razu gaśnie, z czasem gaśnie coraz wolniej, aż po około 5 minutach zaczyna normalnie świecić.


Następna sprawa, podczas jazdy samoczynnie gaśnie silnik, najpierw czuć że spada moc i przy naciskaniu pedału gazu jest słabszy, a pozniej w momencie kiedy nie dajemy gazu, gaśnie. Nie wiem czy to jest istotne, ale zauważyłem że jak wyjmę kluczyk ze stacyjki,zamknę samochód i otworzę i ponownie odpalę to czasami działa już normalnie.

Dodam, że wymieniłem akumulator i prąd przy włączonym silniku, klimatyzacji i światłach ma prąd 13,46-13,52 więc wydaje mi się że w miare normalnie.

Podczas malowania były naprawiane halogeny, bo miałem urwane wiązki i tak samo od czujnika temp. zewnętrznej, ale czy to ma wpływ aby gasł silnik jeżeli coś zostało źle podłaczone ?

Z góry dzieki za pomoc, jeżeli ktoś jest z Krakowa i może zobaczyć auto prosze o kontakt..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. POwinieneś zacząć od tego http://forum.opel24.com/topic/18-i-kody-bledow-opel-corsa/

Z tej stacyjki można by podejrzewać jakiś problem z immobilaiserem , ale to wrózba . Musisz odczytać błędy w/g metody z linka - może coś pokaże. Jeśli nie to raczej mozolne sprawdzanie wtyczek , może któraś jest poluzowana i słabo łączy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MINI-MAL

Witam, szczerze powiem, że kwestia silnika się "SAMA" rozwiązała, nie wiem co było przyczyną nagle usterka ustała, pytanie teraz o światła.

 

Cały myk polega na tym, że jak wsiadamy do samochodu i włączamy światła to zapala się ksenon i gaśnie. Musimy odczekać około 2minut i przekręcic włącznik i ksenon normalnie świeci, przed tym czasem przy przekrecaniu zapala się i gaśnie, z tym że coraz dłużej świeci "miga" światło.

 

Wymieniałem już żarniki, lampy były także przekładane od innej omegi, więc co teraz pozostało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności