Skocz do zawartości

Problem z mocą czy ten typ tak ma ?


Gość PoLi1990

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wszystkim za odpowiedz pomecze sie jakis czas i popcham opla.Trzyma mnie na duchu tylko to ze kupilem z pewnego zrodla rocznik 2004 i 116tys km w kolach mam nadzieje ze troche posluzy.Zaluje ze nie kupilem vectry to chociarz troche lepiej sie odpycha.A tak na marginesie zauwazylem cos takiego ze za kazdym po odpaleniu silnika i ruszeniu i przekroczeniu 20km/h co pyknie,cyknie na wysokości pedalow (ogolnie strona kierowcy) nie jest to napewno objaw jakiejs awarii bo pozniej jest cicho.Jezdzac po miescie tez sie staje i rusza ale silnik caly czas pracuje to tego nie slychac dotyczy to tylko po zgaszeniu i ponwnym odpaleniu.Czy moze ktos wie o co chodzi?Jechalem 15km/h i nic przekraczam 20 i ,,pyk,, czy moze sie cos ,,uzbraja,, nie mam zielonego pojecia jak znajde chwile to zalece do serwisu opla moze oni mnie oswieca?Idam znac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie pisz glupot bo jeszcze ktos w to uwierzy.

dzwonilem do serwisu odnosnie tego ''pykniecia''po przekroczeniu 20km/h i niewiedza albo nie chcieli powiedzec o co chodzi zaproponowali mi wizyte za 200zl mam ich w glebokim powazaniu licze na pomoc ze strony uzytkownikow.Nie przeszkadza mi to,jedynie chce zaspokoic swoja ciekawosc.Jezeli sam sie szybciej dowiem to dam znac co to jest za przypadlosc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek2805

Od czterech lat mam to samo codziennie, jeżdżę już z tym od około 95 tys. km. Jeśli tylko masz taki problam to życzę przyjemności z jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne sir darek 2805 :tak: tez jestem tego zdania.Pisalem taka kwestie na zakladce odnosnie spalania ale niedoczekalem sie odpowiedzi.Zeby oszczedzic sobie pisania to wklejam to samo co tam napisałem moze ktos mi cos odpowie.Witam.Zakupiłem niedawno astre h 1.4 benz. 90 koni.Mam prośbe,zeby ktos kto posiada takie samo autko napisal ile to pali np.trasa i jaka predkosc pusty czy zaladowany,miasto.Czy wartosc wyswietlana przez komp pokladowy np.srednie spalanie jest prawdziwa a jak nie to jaka jest tolerancja bledu i w ktora strone?Jaka jest najlepsza optymalna predkosc na trasie tak,zeby nie tamowac ruchu albo nie gnac na wariata?Juz wyjasniam po co mi to wiedziec.Od zawsze miałem diesla ale skusilem sie na benzyne bo pomyslalem kupic nowszego diesela to widomo,ze ma super rzeczy do wymiany dwumasa,filtr czastek stalych itp.a benz jednak tansza jest w eksploatacji.Mialem astre g diesel to dwa razy robilem sterownik pompy 1000zl i 1400zl to mam dosc.Nowszy nabytek jezdzi na oponach letnich 205\55\16 komp pokazuje od 6.1 do 6.5 L/100km.Biegi zmieniam srednio na 2500 obr/min jak sie nigdzie nie spiesze ale czasami to przeciagne ponad 3000tys ale rzadko.Jezdze glownie po miescie na klimatyzacji jakies zakupy itp. a czasami zona podwozi mnie za miasto 30km do roboty po ciezarowke.Moje miasteczko ma okolo 25tys mieszkancow i nie mamy zadnych swiatel.Czasami zdarzaja sie zatwardzenia zamkniety przejazd kolejowy czy tez jakies imprezy lokalne.Nie mam narazie mozliwosci zalania do pelna i sprawdzenia rzeczywistego spalania i dlatego prosze o fakty z zycia.Jestem na ta chwile troche w szoku,ze wskazowka od paliwa spada w oczach.Czy moze zbiornik ma dziwna konstrukcje,ze do polowy idzie wolno a po juz szybciej,czy to faktycznie tak duzo pali nie pojmuje tego.Nie podpinalem jeszcze kompa ale zadnych bledow na desce nie wyswietla.Polatam tym statkiem jeszcze troche i poobserwuje jego zachowanie jak to w realu bedzie palic 8/9 na 100 to porazka zwlaszcza,ze to wcale prawie nie jedzie spodziewalem sie lepszego efektu biorac pod uwage,ze to benzyna.Zabierajac sie za TIR-a to trzeba miec spory zapas drogi i sw.Krzysztofa na pokladzie :)Z gory dziekuje za odpowiedzi jak bedzie trzeba to podrzuce wiecej danych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Biegi zmieniam srednio na 2500 obr/min jak sie nigdzie nie spiesze ale czasami to przeciagne ponad 3000tys ale rzadko.

Auto waży prawie 1,3t i ma 125Nm przy 4000obr/m więc czego się spodziewasz po nim jeżdżąc do 2500obr? Jeśli bierzesz się za wyprzedzanie to depnij trochę bo dopiero ok tych 4000obr/m zaczyna coś się dziać. Jeśli ktoś całe życie jeździ dieselem i przesiądzie się na benzyniaka to tak jest. Co do spalania to myslę, że w tym przypadku może być realne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto waży prawie 1,3t i ma 125Nm przy 4000obr/m więc czego się spodziewasz po nim jeżdżąc do 2500obr? Jeśli bierzesz się za wyprzedzanie to depnij trochę bo dopiero ok tych 4000obr/m zaczyna coś się dziać. Jeśli ktoś całe życie jeździ dieselem i przesiądzie się na benzyniaka to tak jest. Co do spalania to myslę, że w tym przypadku może być r

Nie jestem zwolennikiem przeciagania na obrotach poprostu tak mi zostalo z jazdy dieslem bo jezdze tez zawodowo ciezarowka.Sprobuje ktoregos razu pogonic te niesforne stado 90koni :-D zauwazylem taka rzecz,ze pedal gazu wcisniety do podlogi nie robi wielkiego wrazenia lepiej sie zbiera jak wcisne tak na 3/4 jego zakresu moze ga zalewa albo swiece jakie zdechniete takie jest moje odczucie.Mam go dopiero 2 tygodnie i zaczynam powoli zapoznawac sie z autem.Od swieta to mozna pogonic pod 4000 obr na krotkim dystansie ale na codzien taka jazda to wykonczy samochod ten motorek jest moim zdaniem za cienki.Szkoda,ze nie ma wskaznika od temp.wody bo jadac w trasie zaladowany przez 100km autostrada z pred.140km/h daje reke uciac,ze silnik spuchnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek2805

Ja to robię tak: przy włączonym radiu naciskam przycisk radia setting i trzymam ok. 10 sekund, pojawia sie cichy dżwięk, kolajno klawiszem radia BC przyciskając, wybietam potrzebną mi funkcję. Polecam przeczytanie forum, jest tu wiele postów na tenże temat. 9 razy to tempatatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności