Skocz do zawartości

Głośniki + radio do Astry 3 GTC Jakie?


Gość G.T.C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość popencjusz

Indeksy w naszych radiach to swego rodzaju informacja dla radia z jakim zestawem głośników współpracuje. Dodam od siebie że oprócz samego parametru głośnika wg mnie jest również słyszalna różnica głębi dźwięku co w mojej ocenie jest kwestią strojenia samego radia pod konkretne drzwi w celu uzyskania odpowiedniego efektu. U siebie dopasowywałem metodą prób i błędów. Różnica jest taka, że przy wyborze jednego indeksu głośniki grają jak tanie głośniki "ze stadionu dziesięciolecia" a przy wyborze innego indeksu kręcisz kurkiem do oporu aż nie widać od basu kto za tobą jedzie. Nie jest to bujda, radzę zgłębić temat. Najlepszy efekt można uzyskać w naszych GTC. Ja stroiłem swoje CD30 MP3.

Na marginesie dodam że w opcomie fabrycznie nie można poszaleć z indeksami ale mi udało się dopisać je z innych modeli ręcznie kopiując odpowiednie pliki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

W pierwszej kolejności musisz dotrzeć do folderu Twojego opcoma odpowiedzialnego za indeksy. U mnie jest (u Ciebie też tam pewnie będzie): Dysk lokalny C:/ Program Files/OP-COM/LangData/PL/ProgrammingData/MSCAN_0x00000241. Tu właśnie znajdują się foldery z indeksami. Musisz sprawdzić jakie radio jest zainstalowane u Ciebie (chodzi o symbol). U mnie ma oznaczenie 0x20A. Jeśli nie będzie tam foldera z oznaczenie Twojego radia to musisz sobie utworzyć nowy folder i nazwać go DID_i twój symbol zgodnie z nomenklaturą nazw folderów innych odbiorników (np. DID_0x20A). Do niego powklejaj pliki z rozszerzeniem .code . temp i .audio z innych folderów DID. Ja sobie tak pokopiowałem. Po uruchomieniu na nowo opcoma i wejściu w programowanie radia wyświetli Ci się lista dostępnych indeksów audio. Jak klikniesz na wybrany plik pojawi się opis do czego on pasuje. Ja u siebie metodą prób i błędów ustawiałem. W astrze mam wybrany chyba indeks z opery dla astry GTC, w signum chyba również z opery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opel montuje radio dla przykładu cd30 w kilku modelach aut które podzielone są dodatkowo na warianty, 3d, 5d coupe itp. W zależności od modelu oraz wersji auta i wyposażenia przyporządkowany jest index audio, który odpowiada za konfigurację sprzętową radioodtwarzacza. jeśli masz radio z innego modelu to prawdopodobnie masz tu namieszane. Nie znam OP-COM ale tech2 ogarnia takie sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności