Skocz do zawartości

- - - - -

sposób na problemy z biegami corsa b

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   ukaszo

ukaszo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Model:Opel Corsa B
  • Silnik:1.0 12V 54KM
  • Nadwozie:Hatchback
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 18 sierpień 2012 - 20:04

Cześć,
nazywam się Łukasz i jestem nowy na forum. Ostatnio miałem problem z luźnym lewarkiem skrzyni biegów. Zakupiłem reperaturki, ale nie moge wyjąć elementu nr 17 na pierwszym zdjęciu w temacie. Załączam dodatkowo zdjęcie które zrobiłem. Jak to się wyjmuje tą część? Odgiąłem już nawet znacznie pofałdowane blaszki i podważyłem śrubokrętem ale ta część nawet się nie rusza. Czy na dole jest jakiś klips, taki jak nr 10, który blokuje ruch do góry? Jak tak, to jak się do niego dostać?

Dzięki z góry.

Załączone miniatury

• element nr 17.jpg

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#142 OFFLINE   Artur83gl

Artur83gl
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:Opel Omega B
  • Inna marka:Opel Corsa Bje
  • Silnik:2,0 16v 136 km
  • Nadwozie:Kombi Caravan CD
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:18

Witam również jestem nowym posiadaczem po  bracie corsa B mam taki problem  brak 1 i 2 biegu 3 i 4 oraz 5 chodzą bez problemowo czy instrukacja którą tutaj jest podwawana mogę zastsować w moje corsie  tzn nie jarze co mam kupić tzn zestaw naprawczy  tak to się nazywa czy fachowo ma to inna nazwę dzięki bardzo

• 0

#143 OFFLINE   cytryn

cytryn
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 09:35

Witam

Zaczne od tego ze oczywiscie przeczytalem caly temat. Moj problem w Corsie B 1.0 12v 2000edition wyglada  nastepujaco. Bieg wsteczny naprzemiennie nie wchodzi wogole (twarde miejsce), wchodzi jednak auto jedzie w przod i czasem wchodzi i auto jedzie w tyl jak trzeba. Po przegrzebaniu wnetrznosci znalalazlem uszkodzenie pierwszej czesci od skrzyni biegow. Dodaje zdjecie. Pekniety jest metalowy element ktory jest otoczony guma. I pytanie czy to moze byc problemow z biegami?? jak ta czesc sie nazywa?? Pokazywalem to w sklepie to mi powiedziano ze nowe kosztuje 500zl. Czy ma ktos pomysl jak to naprawic?? czy np wykonanie tej  czesci z metalu by wchodzilo w gre czy musi on byc gumowy ??

Załączone miniatury

• 008.JPG
  • 007.JPG
  • 006.JPG

• 0