Skocz do zawartości

sposób na problemy z biegami corsa b


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

oki manual zapodam ale dopiero po weekendzie, moze jak si e uda porobie fotki :) ale poóki co musze sie obkuc na Zaliczenia w ten weekend wiec sorki :lol:

Czekamy z niecierpliwością ! :?:

 

DAROMV6, no ja z bolcem miałem mały problem bo był juz taki rozklekotany ze nie mogłem go wyjać bo ten precik zabezpieczajacy nie chciał sie wcisnac i musiałem użyć młotka i przecinaka :lol:

U mnie jak patrzałem dostęp nie jest wcale taki dobry. No i problem może być z tym pręcikiem żeby go wyciągnąć. Nie mam jeszcze nowego więc nie wiem jak on jest zbudowany i nie wiem jak tą blokadę usunąć?? Po wyciągnięciu tych pręcików kostka wychodzi bez problemu ?? Gdzieś wyczytałem że są 2 rodzaje kostek taka biała którą można wymienić i jakaś czarna która jest na stałe.

"OGRANICZENIA

Należy zwrócić uwagę, iż zdarzają się przypadki gdzie występuje czarna gumowa kostka (łącznik) może być na stałe zamontowana bądź przynitowana do mechanizmu zmiany biegów i może ona być zabezpieczona tylko jednym bolcem. W takich okolicznościach zastosowanie tego zestawu będzie niemożliwe."

 

Jakoś u siebie nie zdołałem na razie dojrzeć jak jest :?:

 

nie ma nic na niej wybite :?: kurde jeździęłm po szrotach i lipa:(

maniek02 A dostałeś tą gumę ?? Bo ja też chyba mam tą gumową a nie jak w innych przypadkach tą klasyczną kostkę!! To wystarczy tylko jeden bolec ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostałem ta kostkea co sie najeździłem to masakra... dostałem ja na szrocie;) ale jest oki cała i tak jeśli masz taka czarna gume fotki sa wyzej ja zamieszczałem to potrzebny jest jeden bolec ja ja kupiłem razem z ta przekładnia do której jest przynitowana :wesoly: w sumie dałem na szrocie 25 PLN.... ale co sie najeździłem to masakra:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta guma cała jest??? nie jest peknieta??? bo ja swoja wymieniałem bo była pęknieta... to tak na poczatek wymień tylko ten kołek co wystaje... koszt 9PLN

 

jak sie nnie zmieni nic to pokombinuj z tym co pokazywałes wcześniej tzn z tymi plastikowymi jabłuszkami mi to pomogło :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek02, guma chyba cała. Chyba wymienię ten kołek. Zerknij jeszcze bo dodałem nowe zdjęcia.

Trochę te bolce wyglądają inaczej ?? Czy podejdzie taki zamiennik :wino:

Jak wyciągnąć ten bolec ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciskasz ten mały sprężynowy drucik/zawleczkę w bolcu i wciskasz

bolce inaczej wyglądają ale z tego co pamiętam rozmiar jest ten sam i dobrze pasuje

kostka jest inna i nie podejdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w mojej corsie wygląda to identycznie jak u Ciebie Fenix2 i raczej ten zamiennik plastikowy nie będzie pasował co do bolca to niewiem :) a chyba żeby wymienić ten bolec to trza wejść pod auta w kanale? bo z góry dojście jest fatalne (według mnie) http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chyba żeby wymienić ten bolec to trza wejść pod auta w kanale?

nie, nie ma takiej konieczności, a wymiana od góry.

raczej ten zamiennik plastikowy nie będzie pasował

nie, nie będzie pasował zamiast czarnej kostki (to już podałem wyżej) - (inny typ) biała częściej spotykana w Astrze, Vectrze, czarną kostka np w Calibrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciskasz ten mały sprężynowy drucik/zawleczkę w bolcu i wciskasz

bolce inaczej wyglądają ale z tego co pamiętam rozmiar jest ten sam i dobrze pasuje

kostka jest inna i nie podejdzie

Czy ten stary bolec ma tez taką zawleczkę czy jest inaczej zbudowany bo słaby dostęp i nie widzę? A nie chcę czegoś uszkodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności