Skocz do zawartości

Rozrusznik Corsa C 1.3CDTI


Gość wild_elk

Rekomendowane odpowiedzi

witam, niestety musze wymienić rozrusznik przy moim bolidzie i mam pytanie, patrze np na allegro i mam dwie opcje, pierwsza to oryginalna używka valeo/bosch za 250 zł, druga to nowy zamiennik z 12 miesięczną gwarancją tez za 250 zł i tu mam dylemat co wybrać, oczywiście rozsądek mówi o tym, żeby brać nowe bo to w końcu nowe a używane nie wiadomo ilo pochodzi, prosze Was o jakieś opinie co byłoby lepsze bo byćmoże używany oryginał jest lepszy od nowego zamiennika firmy X, nie chce wydawać kilkuset złotych za rozrusznik w aso bo po prostu nie mam na to pieniędzy a nie chcesz władować się w jakiegoś shita, żeby później pluć sobie w brode - a mogłem kupić to czy tamto ... co radzicie ? Za wszelkie podpowiedzi dziękuję :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wild_elk, nie wiem jak jest z rozrusznikami, ale jeśli chodzi o podróby alternatorów z alledrogo, to ponoć jest problem z ich późniejszym serwisem (części)

jak również to, że długo mogą nie pohulać - spotkałem się z tym

Z rozrusznikiem może być podobnie i osobiście założyłbym używką - oczywiście sprawną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAROMV6 dzięki za podpowiedź, mam tutaj jeszcze jedną opcję - zregenerować ten, który mam obecnie, tylko czy to ma sens ? Czy lepiej byłoby kupić używany sprawny rozrusznik i nie bawić sie w takie rzeczy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko miałbyś przeczyścić, wymienić szczotki czy tulejki - to pewnie

nic nie napisałeś czy automat, bendix, jest sprawny, czy się spalił czy jeszcze coś innego więc trudno mi się odnieść do kosztów :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, zapomniałem o tym, byłem w aso bo miałem tam kolege i jak wyjeli rozrusznik i sprawdzili to bendix jest ok, powiedzieli mi, że przyczyna przepuszczania przy odpalaniu to "wytarte satalitki" jakieś miedziane części, które się zużyły i podlega to regeneracji, niestety jeśli chodzi o aso to wysłaliby to do serwisu boscha do poznania i to koszt ok 400 zł na tamtą chwilę - grudzień, więc nie wiem czy aso ma aż taką przebitke czy ewentualnie koszt regeneracji gdzieś w jakimś zakładzie mógłby być minimalnie mniejszy, poza tymi "satelitkami" rozrusznik jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Przeczytałem kilkanaście wątków dotyczących uruchamiania silnika 1,3 CDTI doszedłem do wniosku że przyczyną ciężkiego uruchamiania ciepłego silnika może byc rozrusznik. Chciałem go wymintowac ale nie umiem "namierzyc" górnej śruby mocowania. Mam pytanie czy ktoś go już demontował, gdzie znajduje się ta górna śruba czy znajduje się ona od strony rozrusznika czy od strony skrzyni biegów. Jakim kluczem należy ją odkręcic. Podejrzewam że może ona byc za gumwą zaśleką na skrzyni biegów. ew. proszę o fotki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wysokosci tej sruby w skrzyni jest owalna gumowa zaslepka torxem odkrecisz ale pamietaj zeby ta sruba nie wpadla lub jakis klucz pod kolo zamachowe bo bedziesz udupiony .

przerabialem to , jak odkrecalem egr nie masz kanalu to nawet nie zaczynaj sciagac rozrusznika

po odkreceniu sruby od razu nakrecilem nakretke m8 zeby przypadkiem nie wcisnac jej

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tak jak myślałem, muszę namagnesować końcówkę i jakoś się tam dostac bez wyciągania zbyt dużej ilości rzeczy. A ten torks mam nadzieję że tak jak dolny jest wewnętrzny chyba 40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam jestem właścicielem opla corsy c 1.3 cdti z roku 2006,mam problem z uruchomieniem silnika,zaobserwowałem że silnik podczas rozruchu kręci zbyt wolno,mam zamontowany rozrusznik 1,3kw,wiem że w nowszej generacji corsy d montowano rozruszniki 1,8kw i tu moje pytanie czy taki rozrusznik będzie pasował do mojego samochodu.Znalazłem takie rozruszniki

Valeo 1.8 kW 55564491 TS18E33

Valeo 1.8 kW 55221292 TS18E33

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności