Skocz do zawartości

Meriva benzyna 1.4 pracuje jak diesel


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem podobnym przypadkiem z tym że moja Meriva rocznik 2008 przebieg 40000 ma wymieniony kpl.rozrząd pompa olejowa wraz z obudową zawór ciśnienia oleju wlany olej Mobil super 3000 5w/40 i dalej dźwięk na wolnych obrotach upodabnia go do dobrego diesla po przekroczeniu 1000 obr.jest wszystko ok.Ostatnia wizyta u mechanika i diagnoza że to tak już musi być jeździć i czekać aż coś się stanie i wtedy decyzja naprawa czy wymiana to do mnie nie trafia i proszę was o pomoc może jest jakiś dobry mechanik który postawi prawidłową diagnozę mieszkam na śląsku rejon Racibórz Rybnik Wodzisław śląski czekam na odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

napinacz tez był zmieniany?

witam napinacz też był zmieniany wszystko na oryginałach może jestem trochę przewrażliwiony ale chcę się dowiedzieć co jest przyczyną tego stanu bo rzeczy wymienione to już skutek jeżdżę 40 lat i to jest pierwszy przypadek kiedy mechanik mówi że z tym nie da się już nic zrobić chcę dodać że nie bierze oleju pali w granicach 6,5-6,7 jeżdżę delikatnie już nie ten wiek.Jestem zniesmaczony wizytą w serwisie opla w Rybniku skasowali 80zł i orzekli rozrząd ja mówię że jest nowy a oni na to że chyba coś innego podziękowałem im za usługę i nie mam ochoty tam wracać mam nadzieję że znajdę fachowca który znajdzie powód pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

 

 

ma wymieniony kpl.rozrząd pompa olejowa wraz z obudową zawór ciśnienia oleju wlany olej Mobil super 3000 5w/40 i dalej dźwięk na wolnych obrotach upodabnia go do dobrego diesla

 

No i właśnie mi też o to chodzi...... kolejna opinia, że po zmianie rozrządu nic się nie zmieniło..... i dalej chodzi jak diesel.

Żeby jeszcze istniała jakaś możliwość sprawdzenia tego łańcucha bezinwazyjnie.

 

Jeden z mechaników u których byłem, też mi powiedział, że nie ma sensu robić łańcucha, bo ten typ tak ma i po prostu hałasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeden z mechaników u których byłem, też mi powiedział, że nie ma sensu robić łańcucha, bo ten typ tak ma i po prostu hałasuje.

 

to dlaczego mój chodzi cicho, jak sie rozgrzeje - hałasuje (jest głosniejszy) jak jest zimny - co jest dla mnie logiczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i właśnie mi też o to chodzi...... kolejna opinia, że po zmianie rozrządu nic się nie zmieniło..... i dalej chodzi jak diesel.

Żeby jeszcze istniała jakaś możliwość sprawdzenia tego łańcucha bezinwazyjnie.

 

Jeden z mechaników u których byłem, też mi powiedział, że nie ma sensu robić łańcucha, bo ten typ tak ma i po prostu hałasuje.

tu dźwięk mojej Merivy po wydaniu 3000zł na usunięcie tej usterki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

no to teraz tym filmem mnie "zabiłeś" ;)

co wymieniłeś?

 

ręce opadają - mechanik powie - "wymień to, tamto"... a człowiek wymienia, wymienia....

 

po Twoim poście, jestem przekonany na 99.9% żeby jeździć dalej z tym hałasem....

bo skoro "naprawiłeś" rozrząd (jak wielu forumowiczów) i nic się nie zmieniło.... to nie był to rozrząd.

 

masakra ;)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak sprawdzałem... mojego "vina" tam nie ma

 

 

 

tak sprawdzałem... mojego "vina" tam nie ma

 

gdzie to można sprawdzić po nr.vin bo u mnie jest teraz podejrzenie że przyczyną tych odgłosów jak na filmie mogą być hydr,popychacze zaworów lub wałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności