Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 1997r Problemy na zimnym silniku


Gość Raphael6320

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Raphael6320

Witam. Mam problem z moją Corsą B z 1997 roku. Otóż każdego ranka lub kiedykolwiek kiedy odpalam samochód po dłuższym postoju( cała noc) silnik nierówno pracuje, dławi się oraz czasami strzela. Nawet jak dodam gazu to dusi się jeszcze bardziej. W ogóle nie idzie nawet z miejsca ruszyć bo szarpie i nie ujedzie nawet 1 metra.. Problem znika po chwili gdy silnik się zagrzeje. Wtedy nie ma już żadnych problemów z nim chodzi jak strzała :tak: Nie wiem co już robić z nim .. oddawałem go do kilku mechaników i żaden nie dał rady tego naprawić.. Wymienione zostały już wszystkie świece,chłodnica(stara po prostu była dziurawa),filtr paliwa, przepływomierz powietrza,filtr powietrza. Wszystkie płyny i oleje są nowe gdyż niedawno były wymieniane. Proszę o pomoc bo nie wiem co tutaj może być nie tak, a takie czekanie aż silnik się zagrzeje żeby jechać jest rano denerwujące .. :<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość harnas1515

Za zmianę mieszanki paliwo/powietrznej odpowiada czujnik temperatury.

On podaje info do komputera że trzeba podlać więcej paliwa. Bo ilość powietrza zostaje bez zmian.

 

Przeważnie są dwa czujniki temperatury. Jeden na deskę. A drugi na komputer. (Ten nas interesuje)

W różnych autach są różne rozwiązania.

 

Jeśli na ciepłym jest dobrze to pierszym do sprawdzenia jest ten czujnik. Po staremu to było ssanie ręczne. A teraz mamy elektronikę. ;)

 

 

Każdy mechanik o tym powinien wiedzieć. Wiec dziwi mnie że nadal jest to nie zrobione.

I nie mówisz nic że zostało sprawdzone.

 

Jeśli to jest przyczyną to pozdrów mechaników.

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raphael6320

czujnik wymieniony jeden i teraz drugi... Dalej jest to samo.. Chyba szkoda go już oddawać po raz kolejny bo nikt nie umie(albo nie chce go zrobić) ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raphael6320

bodajże sonde lamda i chyba przepływomierz.. Nie wiem dokładnie bo nie ja oddawałem samochód do mechanika .. Ale to i to jest wymienione więc nie wiem .. No chyba że w Corsie B tak jest że jak odpalisz to musisz odczekać bo nie pojedziesz.. Co dziwne na wstecznym jedzie bez problemu a na 1 się dławi.. I wszystko mija po 1-2 minucie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności