Skocz do zawartości

Opel Mokka kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem, kupiłem Mokkę 16 grudnia 2014 model 2014 wyposażenie cosmo z kamerą cofania i kolorowym wyświetlaczem. Samochód demonstracyjny był wyposażony w linie pomocnicze natomiast w samochodzie, który kupiłem nie można ich ustawić. W menu ustawienia brakuje możliwości generowania linii pomocniczych jak i przewidywanego toru jazdy natomiast symbole ostrzegawcze są i można je włączyć i wyłączyć. Instrukcja obsługi opisuje pełną opcję kamery cofania i nic nie mówi o jakiś wersjach uproszczonych. Wydaje się, że jest to błąd produkcyjny, który powinien być naprawiony przez producenta. Jeżeli jest to celowe działanie t myślę, że można t potraktować jako ? co innego demonstrowano a co innego sprzedano. Sprzedawca obiecał zbadać temat i sprawdzić czy jest jakaś prosta metoda uzupełnienia tych linii.

Edytowane przez Henryk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaskoczyłeś mnie. Też mam i są linie kierunkowe.

A byłeś zapytać, czy nie ma konieczności aktualizacji oprogramowania?

Kiedy Twoje auto jest wyprodukowane: Moje jest z 26 września 2014 i mam to w menu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos masz linie, bo masz model 2015, a Henryk 2 ma model 2014 (a w nim nie ma linii dynamicznych, niezależnie czy jest tylko kamera z radiem CD600, czy kamera wraz z nawigacją).

Obawiam się, że nic z tym nie zrobią - czytałem o próbach poprawy oprogramowania (miał być dostępny w styczniu 2015), ale jakoś cicho na ten temat. Ja myślę, że jest tu problem z patentem Boscha (o czym wcześniej pisałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dopytuję o datę produkcji... Kupiłem wcześniej, a mam, kupił później i nie ma. Rok modelowy mógł być zmyłką, przekłamaniem, błędną interpretacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, Henryk kupił później od Ciebie, ale jego auto jest z roku modelowego 2014 (czyli wyprodukowane prawdopodobnie w okresie sierpień 2013 - lipiec 2014) - tak przynajmniej uważam. Jak Henryk zajrzy, to może nam poda datę produkcji.

Jak dokładnie wygląda zmiana roku modelowego u Opla, nie wiem na 100%, ale ma to miejsce chyba jakoś w wakacje. A np. w Skodzie (i VW) już pod koniec czerwca produkowane są modele na następny rok (przykład: Octavia wyprodukowana we wrześniu 2014: rok modelowy 2015 i rok produkcji: 2014. Inna Octavia wyprodukowana w styczniu 2015: rok modelowy 2015, rok produkcji 2015).

 

Edit: i na 100% kamery aut z roku modelowego 2014 nie miały linii dynamicznych.

Edytowane przez radd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Henryk kupił później od Ciebie, ale jego auto jest z roku modelowego 2014

Tak, ale pisałem o przekłamaniach. Wiele osób myli pojęcie roku modelowego z rokiem produkcji.

 

 

 

Jak dokładnie wygląda zmiana roku modelowego u Opla, nie wiem na 100%

Począwszy od II połowy roku kalendarzowego czyli od 1 lipca o ile pamiętam.

Moje auto jest produkcja 2014, modelowy 2015. Wynika z tego, że data produkcji auta kolegi powinna być przed 1 lipca 2014.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów widzę że jest nas kilku zainteresowanych tematem. Świadectwo homologacji wydane 21 lutego 2014 ale jest tam jeszcze jedna data 11 sierpnia 2014. Sprzedawca proponując to auto powiedział, że samochód wyprodukowany był przed wrześniem 2014 ponieważ od września produkuje się już model z kolejnego roku. Różnice w stosunku do modelu 2015 to tylko inne alufelgi 18" według mojej oceny te starsze prezentują się lepiej, innych różnic być nie powinno. Przypuszczam, że sprzedawca nie miał wiedzy na temat zubożonej wersji oprogramowania do kamery cofania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wynika, że ta data to 1 września.

 

 

 

Różnice w stosunku do modelu 2015 to tylko inne alufelgi 18"

No nie tylko... brak chromów na klamkach, czarne ramki reflektorów, inne wzory tapicerki, inne radia...

 

 

 

Przypuszczam, że sprzedawca nie miał wiedzy na temat zubożonej wersji oprogramowania do kamery cofania.

Jest to bardzo możliwe. W moim wypadku: zamawiałem, jak produkowano jeszcze model 2014. Miałem dostać model 2015. Dowiedziałem się jedynie o innych felgach, innym radiu i braku chromów na klamkach.

Brak precyzyjnej i wyczerpującej informacji z centrali GM mógł spowodować to zamieszanie. Miałem mieć B14NET, a na bloku mam A14NET i zdekodowany VIN również pokazuje A14NET. Takie były te informacje z centrali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności