Skocz do zawartości

Astra G Kombi - wymieniać amortyzatory, czy nie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej boho.

No to bedziemy sie wymieniac doswiadczeniami :beer:

Wyzej co pisałem o amorkach to dotyczyło astry f która niestety sprzedałem.W obecnej sprawnosc amorków tez w granicach ...70%.Przebieg licznikowy 217tys ale w rzeczywistosci zapewne wiekszy.

Boho ja w astrze f jak miałem kiepskie tylne amorki to bardzo mi "dobijał"jak miałem pasazerów z tyłu i kiepsko w zakretach sie zachowywał(na styacji to wykazało).Jezeli nie masz takich objawów to bym sie nie przejmował i jezdził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Ja się podpaliłem coś mi stukało przy wjazdach w dziury. Na stacji diagnostycznej niestety nic nie wykazywało. Amortyzatory były suche i facet mówił, że jak suche to jest OK. Wymieniłem na KAYABY i niestety jak stukało tak stuka. Wymieniłem szystko łącznie z poduszkami i łożyskami.

Wydaje mi się, że popełniłem błąd wymieniając wszystko. Możnabyło troszkę poeksploatować. 180tys mam na liczniku. Koledzy mówią żeby dodać ze 300tys. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja się podpaliłem coś mi stukało przy wjazdach w dziury. Na stacji diagnostycznej niestety nic nie wykazywało. Amortyzatory były suche i facet mówił, że jak suche to jest OK. Wymieniłem na KAYABY i niestety jak stukało tak stuka. Wymieniłem szystko łącznie z poduszkami i łożyskami.

Wydaje mi się, że popełniłem błąd wymieniając wszystko. Możnabyło troszkę poeksploatować. 180tys mam na liczniku. Koledzy mówią żeby dodać ze 300tys. Pozdrawiam

Syna astra 2 kombi - zrobione na polskich drogach ok 240 tkm - słychać tylko stuki układu wydechowego (jest na wykończeniu - do wymiany) może u ciebie też on się odzywa - przejrzał bym zawieszenie wydechu i druga sprawa tuleje met/gum. wahaczy tylnych też do przeglądu - hałas podobny do walniętych amorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "magiczne" procenty ze stacji diagnostycznej są tyle warte co zeszłoroczny śnieg.

Ważna w tej "zabawie" jest tylko różnica prawy-lewy.

w pełni popieram.Podczas wymiany oleju zauwazyłem ze mam wycieki w obu tylnych amortyzatorach i sprawnosc ...69 i prawy 62%.Zeby było jeszcze ciekawiej pół roku temu miały...65%i 64%.Moze ma na to wpływ tem (poprzednie badanie z czerwca) ale i tak jaki wierzyc takim wynikom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni popieram.Podczas wymiany oleju zauwazyłem ze mam wycieki w obu tylnych amortyzatorach i sprawnosc ...69 i prawy 62%.Zeby było jeszcze ciekawiej pół roku temu miały...65%i 64%.Moze ma na to wpływ tem (poprzednie badanie z czerwca) ale i tak jaki wierzyc takim wynikom.

Żeby to badanie było wiarygodne (chodzi o diagnostykę przy przeglądach technicznych) to urządzenia muszą być takie same, a tak nie jest, poza tym same urządzenia też się zużywają i ulegają awariom. Też miałem taki przypadek jak opisujesz i jak zapytałem "po jakiemu różnica w odczytach? - odparto - sprzęt po cechowaniu i małym remoncie - pracuje dokładniej".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności