Skocz do zawartości

Wyciek oleju spod pokrywy zaworów


Gość krzysiek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek_k

Witam,

 

Zauważyłem dziś (i poczułem w kabinie podczas postoju) lekki wyciek oleju tuż pod pokrywą zaworów. Zdażyło mi się to już raz 3000 km temu, wymieniono wtedy uszczelkę pokrywy na nową i problem zniknął (wymieniono też oringi, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie). Czy przyczyną ponownego wycieku może być coś więcej niż felerna uszczelka?

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek_k

Wyciek wyraźnie wydobywa się spod pokrywy, po przejechaniu kilku km są pod nią ślady świeżego oleju.


Jutro jadę z tym do mechanika, mówi, że być może trzeba doszczelnić samą pokrywę - zobaczy się na miejscu. Generalnie zastanawia mnie, czy wyciek w tym samym miejscu może być spowodowany czymś innym, niż uszczelką lub niedoszczelnioną pokrywą (jakiś zator zwiększający ciśnienie?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przy wymianie uszczelki pokrywy rozrządu należy oczyścić pokrywę oraz samą głowice z resztek uszczelki jeżeli takowe są.Istotnym jest sama kolejność dociągania śrub pokrywy.Chociaż nie wiem czy przy plastikowej pokrywie ma to jakieś znaczenie.Z wyczuciem oraz zachowaniem kolejności dociągania śrub.Delikatnie i z wyczuciem.Sądze,że mechanik u którego zmieniałeś uszczelkę to taki troche "flejtuch" (bez urazy).Nie wyczyścił resztek starej uszczelki albo ja po prostu zbyt mocno dokrecił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział takie opcje:

1. niechlujnie wykonana praca - złe oczyszczenie głowicy i pokrywy

2. uszczelka max tandeta

3. niewłaściwy moment dokręcania - ma być 8Nm i kropka

4. pęknięta pokrywa

5. zapchana odma i silnik wywala olej którędy się da - najłatwiej właśnie tam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mogę domyślić,wywala olej od przodu silnika i pewnie z okolicy wlewu oleju.Wymień oring na korku wlewu,bo pewnie w tym tkwi problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mogę domyślić,wywala olej od przodu silnika i pewnie z okolicy wlewu oleju.Wymień oring na korku wlewu,bo pewnie w tym tkwi problem.

Ale Krzysiekk wyraźnie napisał,że wywala olej spod pokrywy.Nie wprowadzaj go w błąd.Jest tam delikatne ciśnienie.Zupełnie jak z powietrzem,albo wodą.Znajduje sobie najslabsze ogniwo i szuka ujścia.Co ma do tego uszczelka korka wlewu oleju?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek_k

Po dzisiejszej wizycie u mechanika wszystko wskazuje na korek wlewu oleju. Po przejechaniu 40km i odkręceniu, były ślad na gwincie/oringu i od wewnętrznej strony pokrywy, prawdopodobnie wszystko ścieka dołem na uszczelkę ("przeciek" jest tylko bezpośrednio pod korkiem, po odkręceniu i ponownym nakręceniu korka wyraźnie zmalał). Po pracy jadę po nowy korek i zobaczymy, czy coś to da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wizycie u mechanika wszystko wskazuje na korek wlewu oleju. Po przejechaniu 40km i odkręceniu, były ślad na gwincie/oringu i od wewnętrznej strony pokrywy, prawdopodobnie wszystko ścieka dołem na uszczelkę ("przeciek" jest tylko bezpośrednio pod korkiem, po odkręceniu i ponownym nakręceniu korka wyraźnie zmalał). Po pracy jadę po nowy korek i zobaczymy, czy coś to da.

Wprowadziłeś nas w błąd.Co innego wyciek pod korkiem .....co innego wyciek pod uszczelką pokrywy rozrządu.Ogarnij się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności