Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Huczenie między 50 a 70 km/h

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rhea

Rhea
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Model:Opel Antara
  • Silnik:2.0. CDTI ecotec 150KM
  • Nadwozie:SUV

Napisano 03 lipiec 2014 - 20:34

Witam, 2 lata temu kupiłem antarę 2.0. cdti z manualną skrzynią biegów. Już wtedy dobiegał gdzieś zza grodzi silnika lekki dziwny huk podobny do takiego jaki jest w autobusach miejskich. Z czasem huk się nasilił i strasznie mnie to denerwuje jak jadę samochodem. Huczenie występuje przy prędkości między 50 a 70 km/h, na biegu i tylko wtedy gdy jest wciśnięty pedał gazu, na luzie nie huczy nic, biegi wchodzą prawidłowo, wymieniłem już olej w skrzyni i w reduktorze, niestety nic nie pomogło. Co to może być? łożyska w skrzyni bądz reduktorze, może przegub wewnętrzny ? Proszę o pomoc. Byłem już u dwóch mechaników i żaden nie był w stanie stwierdzić co to może być...

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Kacper

Kacper

Nocny duch

• Administrator
  • 16442 postów
  • Lokalizacjaco.Tipperary
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE
  • Nadwozie:MPV
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 04 lipiec 2014 - 15:40

Uszkodzony przegub zwykle terkocze.

Huczeć mogą łożyska w piastach, ale to zwykle nasila się dźwięk na łuku drogi. Zwróć uwagę czy nie jest wtedy głośniej.

• 0

#3 OFFLINE   Rhea

Rhea
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Silnik:2.0. CDTI ecotec 150KM
  • Nadwozie:SUV

Napisano 06 lipiec 2014 - 08:17

łożyska sprawdzałem kręcąc ręcznie kołami kiedy auto było na podnośniku. Ten huk pojawaia się za każdym razem gdy jest wciśnięty pedał gazu przy prędkości między 50 a 70 km/h, i czuć to że drażniący dzwięk jest zlokalizowany gdzieś pod stopami, czyli coś w układzie napędowym - wał - reduktor - skrzynia. traz pozostaje pytanie czy warto to robić, zrobiłem juz na tym 30 tys km i narazie auto jezdzi, boję się tylko jechać nim w dłuższą trasę. Wymiana skrzyni...hmmm...a jeśli to nie skrzynia? znacie może jakiegoś magika ze śląska od takich rzeczy ?

• 0

#4 OFFLINE   newcomer1

newcomer1
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 05 lipiec 2016 - 17:07

I jak sobie kolega poradził z tym problemem? 

• 0