Skocz do zawartości

Astra II 2.0 DTI opinie


Gość SoundTun

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SoundTun

Siema, z góry jeśli nie ten dział to przepraszam, dużo macie tego wybrałem chyba najbliższy mojemu problemowi.

Podobno to forum jest bardzo dobre wiec pisze -- mięta już poszła :beer:

Planuje kupić Astra II coupe silnikiem 2.0 101KM bodajże jest to DTI, rok 2000, przejechane ponoć 230 tys. cena 4000zł.

Chciałem sie dowiedzieć jak sprawują się te silniki, części są drogie, jak wygląda naprawa rozrządu -- napinacz, średnie spalanie, zgadza sie że te silniki wychodziły na łańcuszku rozrządu ?


PS: Najważniejsze czy te opelki są na pompowtryskach ?
:papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sobie poczyta dzial ''poradniki kupujacego opla''

tam opisywano te silniki

(montowane rowniez w zafirach ,vectrach B i C no i omegach B )

jak i problemy w ich uzytkowaniu

maja wadliwa pompe wtryskowa

regeneracja juz nie kosztuje 5000 jak kilka lat temu

ale nadal tania nie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do właściwego działu.

 

Znam ten silnik z Vectry B. Rozrząd na łańcuchu dość trwały. Pompowtryski to wynalazek VW i tylko w grupie VAG występowały. Tu jest tradycyjna pompa, ale awaryjna.

Więcej się nie wypowiem, bo Vectra nie należała do mnie a użytkowana była w rodzinie. Szukałbym chyba 1,7DTI zamiast tego 2.0DTI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SoundTun

Dzieki za przeniesienie, poczytam.

1.7 DTI w rodzinie posiadm vectre silnikiem 1.7 TD Isuzu -- naprawde dobre.
Co do Astry wydaje mi sie ze te silniki 1.7 DTI nie maja już takiego kopa jak 2.0 a spalanie sa porównywalne.


PS: Mam jeszcze jedno pytanie, na umowie kupna / sprzedaży co powinno sie napisać aby w razie ,,w,, mozna odzyskac pieniądze od sprzedającego. Chodzi mi o to że jeśli ten gościu będzie mnie zapewniał że licznik

nie przekręcony, nie bity wszystko ładne aż zal sprzedawać, a po pewnym czasie okazuje sie że prawda jest inna to żeby udowodnić oszustwo i żądać zwrotu pieniędzy lub naprawę na jego koszt to na umowie kupna / sprzedaży powinno sie uzwglednić np: stan licznika (napisac jaki), ze bezwypadkowy ; i pod tym wszystkim powinien podpisac sie własciciel pojazdu / handlarz.

Czy jakies szczególne regułki powinny sie znalesc typu: znam (w sensie sprzedający) stan pojazdu.


Edytowane przez SoundTun

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.7 Dti na pewno mniej spali niz 2.0 ,isuzu jest bardzo oszczedne.W umowie mozesz napisac przebieg ale tak naprawde przy tej kwocie koszta sadowe przewyzsza koszta zakupu.Sama umowa nie jest problemem, a udowodnienie i droga sadowa.

Na przebieg bym nie zwracał uwagi,a na stan auta.Ryzykowna w 2.0 jest jak koledzy wyzej pisali pompa(naprawa 2-2.5tys)ale tez nie ma zasady.

Kolega w vectrze ma 350tys i pompa orginalna nie naprawiana.

Ps.Ja tez miałem dylemat 1.7 dti czy 2.0dti i wybrałem 1.7 cdti

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego auto człowiek jest w stanie się przyzwyczaić i jeździć tak na ile ono pozwala. Z katowania się wyrasta i zazwyczaj moc przestaje mieć główne znaczenie i zwraca się uwagę na inne aspekty użytkowania.

 

Najsłabszy CDTI jest najtańszy w utrzymaniu. Brak koła dwumasowego i turbiny VNT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w 1,7 cdti jest czym jechać czy troszke mułowaty ? ;)

Mi wystarcza moze szału nie robi ale swietnie sie zbiera od dołu.Kumpel ten co ma vectrę narzekał ze musi swoje 2.0 dti wkrecac wysoko by auto przyspieszało ale to jego opinia po jezdzie moim,ja nie jezdziłem vectra i nie mam porównania.

Ogólnie da rade wyprzedzac inne auta.

W astrze g cdti jak wyzej kolega wspomniał jest najmniej ryzykowne w naprawach i co wazne o czym nie napisał to wtryski boscha.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem opla vectre B 2000 rok

silnik 2.0 dti

nie wiem jak można polecac takie autko

więcej bym takiego nie kupił

nie polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SoundTun

Kolego wyżej czemu, co sie działo z tym opelkiem ?

Tamtą astrę mi sprzątnęli z spod nosa, ale właśnie zastanawiałem sie nad vectrą 2.0 98r

PS: Zapomniałem Wam chłopaki podziekowac, wielkie dzieki trzymajcie sie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności