Skocz do zawartości

Opel Meriva 1.6 problem z silnikem


Gość szuwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum założyłem konto dlatego że potrzebuję pomocy. Posiadam Merive od roku jest to model z 2003 roku 1.6 74kW 16V. Mam pewien problem niedługo po zakupie auta czasem zapalała mi się kontrolka check engine taka pomarańczowa, samochód jeździł jak należy wiec się tym nie przejmowałem z czasem kontrolka raz na jakiś czas zaczeła mrygać dało sie odczuć że auto nie chodzi na jednym cylindrze miało mniej mocy i poprostu słychać było róznice w pracy silnika, wystarczyło wtedy chwile pojechac na obrotach 3-4 tys aby auto sie zagrzało zgasic silnik zapalic i po problemie, z czasem kontrolka przestała mrygać i swiecić się i było wszystko w porządku, wyjechałem autem w trase z okolo 800 km dotarem za granice do pracy i problem pojawił się ponownie lecz tym razem auto dodatkowo szarpie na niskich obrotach ma bardzo mało siły próbowałem przejechac chwile na wiekszych oborotach jak wczesniej ale nic to nie daje, dodam że auto po odpaleniu chwile chodzi normalnie i dopiero po jakiejs minucie zaczyna wariowac teraz jestem w szwecji w pracy mieszkam na wyspie na której niema zbt wielu mechaników i mam wielki problem z moim autkiem. Spróbuje opisać tutaj wszystko co może być istotne:

-auto potrzebuje dolewania oleju około 100ml na 1000km

-wykreciłem swiece w miejscu gdzie daja iskre są suche lecz na gwincie mają troche oleju

-na wiosne zdarzyło mi się że niemogłem odpalić, paliwa około 5 litrów dolałem 10 odczekałem i odpalił tak jak by jakieś brudy

-przebieg auta 170000km

Proszę o pomoc czego to może być wina świec, listwy zapłonowej a moze jakieś trefne paliwo, nie jestem mechanikiem ale może z wasza pomocą zdołam coś poradzić.

Pozdrawiam Michał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie jesteś winny bo olałeś problem zgłaszany przez kontrolkę silnika.

Musisz znaleźć mechanika który podepnie auto pod komputer i odczyta zgłaszane błędy.

Wtedy będziesz wiedział co dalej.

 

Możesz spróbować odczytać błędy wciskając gaz i hamulec i włączyć zapłon. Następnie liczysz mrugnięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem błędy

0300 wypadanie zaplonow

0302 wypadanie zapłonu cyl. 2

0202 uszkodzenie w obwodzie wtryskiwaczy cyl. 2

0340 nieprawidłowy sygnał z czujnika walka rozrządu

0130 regulacja poza zakresem

0140 nieprawidłowy skład mieszanki

Co teraz ? Podejrzewam ze nieunikniony serwis sam juz nie zdołam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nazbierało. Ja zacząłbym od wymiany świec i cewki.

Dodatkowo trzeba zmierzyć napięcie na wtryskiwaczach i rezystancje. Szczególnie zwracając uwagę na 2-gi cylinder.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sorki że dopiero teraz odpisuje ale dopiero dziś doszły do mnie części z Polski, wymieniłem cewkę i świece nadal to samo błedy

0300 wypadanie zaplonow

0302 wypadanie zapłonu cyl. 2
0202 uszkodzenie w obwodzie wtryskiwaczy cyl. 2

sprawdzałem dolot jest szczelny nie wiem co poradzić dalej miałem nadzieje ze to cewka lecz nic z tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim wtryskiwacz nie ma prądu. Pomierz, sprawdź kabelki - możliwe że któryś przetarty, albo coś było robione i ktoś je lutował, masz zimny lut i raz działa, raz nie. Sprawdź wiązkę i będzie jasność. Jeśli znajdziesz miejsce ewidentnie łączone - izolowane izolacją albo termokurczem, to muszisz tam zajrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w takim razie czekan na ładniejszą pogodę bo nie mam żadnego garażu i biorę się za porządny przegląd kabli :) jak coś zdziałam dam znać. Pozdrawiam i dziękuje za wszelka pomoc :)


Dobra nie łączył styk 2 wtrysku delikatnie oberwany plastik otaczający styk na razie poprawiłem porządnie zmontowane jak wrócę ze Szwecji za 2 tygodnie wezmę się za wymianę uszkodzonej części ;) dziękuję bardzo za pomoc temat można zamknąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności