Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość gisama

Rekomendowane odpowiedzi

Odbieram autko w październiku i powoli przygotowuję się do zakupu opon zimowych.Mokka jest na 18-tkach. Mam dylemat: opony zimowe w tym rozmiarze, z kolei zakup opon w mniejszym rozmiarze to konieczny zakup felg. Ponadto przy wyborze opon kieruję się ich zachowaniem na mokrej jezdni (w pomorskim większość zimy na drogach tak wygląda), a to niestey ogranicza wybór opon do grupy premium, czyli pow. 800 za sztukę (za 18-tkę).

Może Ktoś z doświadczonych forumnowiczów coś mi doradzi?

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

W tej chwili też myślę nad zakupem opon na zimowe. Nie polecam opon zimowych na 18 calowe felgi.

Przede wszystkim koszt tych opon to 800 zł za sztukę, czyli 3200 zł za komplet.

W tej cenie kupisz:

4 sztuki 205/65 na R16 Bridgestone - cena łączna to 1350 zł

4 sztuki felg stalowych nowych cena łączna 900 zł

łącznie 2250 zł

 

lub

4 sztuki 205/65 na R16 Bridgestone - cena łączna to 1350 zł

Felgi aluminiowe 16 cena łączna 1700

łącznie 3050, czyli i tak taniej a dużo lepsze prowadzenie pojazdu

 

i właśnie stoję przed tym dylematem aluminium czy stal, ale chyba zdecyduje się na zimę na stal.

 

P.S. i wymieniasz koła a nie opony, czyli dużo mniej roboty:)

Edytowane przez Buzka23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Espresso

Dokładnie mam te same przemyślenia w kwestii opon zimowych. Ekonomia zwycięża. Wersja stalowe 16" na zimę jest wg najrozsądniejsza no i 1000 w kieszeni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario500

Koledzy jeszcze o czujnikach ciśnienia w oponach zapomnieli. A to też koszt. Chyba że będziemy ignorować błąd wyświetlany na desce rozdzielczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie, jak to jest? Musze kupic takie opony, które będą z tym systemem zgodne? Czy trzeba kupic jakies specjalne opony? Kurcze zapomnialem o tym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwesti nakretek do kół. Czy nasze oryginalne nakrętki z felg aluminiowych mają zastosowanie do felg stalowych? Czy należy kupić nakrętki do felg stalowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam już jedną zimę Mokką za sobą. Mój wybór padł na opony zimowe Cooper Weather-Master WSC 215/55 R18. Z tego co widzę można je (w internecie) znaleźć już za ok. +/- 500zł.

Opony spisywały się rewelacyjnie, zwłaszcza w górach (narty). Dobrane zostały w sklepie oponiarskim i wiem, że na najbliższe lata mam problem z głowy. Opony zimowe będą głośniejsze niż letnie, ale akurat letnie w mokkce należą do najcichszych opon letnich na rynku. Szkoda rozstawać się z pięknymi felgami na zimę ;)


Edytowane przez Jedziem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności