Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość gisama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bogus_WRC

Ja wybrałem oponki Yokohama W.Drive V902A w standardowym rozmiarze 215/55R18, na których wygląda świetnie. :) Na tych oponach przejechałem dopiero 2 tys i narazie jest bardzo ok, nie odczuwam żdanego dyskomfortu. Autko fajnie się prowadzi. Ale to dopiero początek zimy, także zobaczymy co bedzie dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W 100% zgadzam się z ArKosem.

Podobną sytuację miałem 12 lat temu osobiście, zaliczając dzwona na moto ze Scanią 550.

Przy dochodzeniu przeze mnie roszczeń, jako poszkodowany, agent sprawcy czepił się że z tyłu powinienem mieć gumę szer. 150, była 160.

Na szczęście w dokumentacji eksploatacyjnej doszukałem się zapisu, że dopuszcza się zastosowanie gum o rozmiar większych.

Dlatego takie "wycieczki na skróty" w celu zminimalizowania kosztów przy zakupie opon, w przypadku pecha mogą się odbić w ostateczności finansową czkawką.

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :spoko:

Edytowane przez fsw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

znowu mam dylemat dotyczący rozmiaru opon (zimowych):

w instrukcji opel do mokki zaleca m.in. rozmiar 215/60/17 96H, ale w katalogu akcesoriów do mokki przy feldze 17 calowej jest rozmiar opony 215/50/17, 95V. Czy taka opona będzie "przepisowo" zgodna? Indeks prędkości pomijam, bo zimą i tak nie jeździ się więcej jak 130...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według średnicy patrząc, a to jest istotne przy zamiennikach, powinieneś mieć 215/60R17. Te drugie z katalogu akcesoriów będą za małe a co za tym idzie będą przekłamania zarówno na prędkości jak i na przebiegu.

Być może błąd w katalogu akcesoriów jest, bo nie jest to z pewnością rozmiar Mokki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ArKos za szybką odpowiedź. Tego się obawiałem, że może być coś nie tak - bo to felga jest z Astry (choć w katalogu Mokki) i to chyba nawet rozmiar jej jest (na Astre).

Szkoda, bo fajne oponki nokiana znalazłem (WR A3)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimy teraz takie, że zastanawiam się coraz częściej nad sensem stosowania opon zimowych :D :D :D

Połowa stycznia a za oknem sucho i +7*C... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zimy teraz takie, że zastanawiam się coraz częściej nad sensem stosowania opon zimowych Połowa stycznia a za oknem sucho i +7*C...

 

:-) Dziś w nocy było + 6 . Dlatego też ciągle zwlekam i decyzję podejmę chyba :rolleyes: ... w grudniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Zimy teraz takie, że zastanawiam się coraz częściej nad sensem stosowania opon zimowych :-D :-D :-D

Połowa stycznia a za oknem sucho i +7*C... :-D

Markowe zachodnioeuropejskie 'zimówki' tzw. klasy premium mają bardzo zrównoważone, można powiedzieć bardziej uniwersalne właściwości w każdych warunkach..... nieważne czy -15, czy +15, śnieg, deszcz, czy sucho.

Co innego typowo śnieżna 'klasa budżet'...z reguły w kopnym śniegu/błocie nie do pokonania, ale już w mocno plusowych temperaturach na suchym, czy mokrym asfalcie odstają i to znaaacznie (niektórzy twierdzą, że są wręcz niebezpieczne przy takiej pogodzie) do tego niemal pewne głośniejsze odgłosy toczenia i szybsze zużycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

Rok temu zima trwała miesiąc. W tym sezonie zimowym 1 dzień. Ja jeżdżę na letnich. Ale mieszkam nad morzem więc tu klimat łagodniejszy. A wypadków sporo w okolicy, np. karetka wylądowała w rowie a był to deszczowy wieczór. Więc pewnie na zimowkach się poslizgneła. A 2 tygodnie temu jak drogowców zaskoczyła zimna i była szklanka to wszyscy gonili 20 km/h. Więc przy moim użytkowaniu tylko na dojazdy do szkoły 2x dziennie zakup zimowek to bzdura. A nawet przy takiej zimie lepsze sa letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności