Skocz do zawartości

combo 1994 1.4 Gdzie szukać pompy paliwa -bo chyba nie pod okrągłym deklem?


Gość sliweczka1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sliweczka1979

Witam serdecznie,

zakupiłem opelka combo 94 rok... zagazowany, stan techniczny względny, nienajgorzej wygląda... powinien trochę polatać... lata -jedynie na gazie... Myślałem, że może pompa siadła więc trzeba sprawdzić... zaglądam pod okrągły dekielek na środku paki a tam: jedynie wężyk... pompki ani sladu :-( Wie Ktoś gdzie jej szukać? Gdzie szukać przekaznika i/lub bezpiecznika od niej samej....?

 

Pozdrawiam

 

 

 

post-43948-0-58719400-1406405593_thumb.jpg

Edytowane przez sliweczka1979

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koni2305

No więc tak do pompy paliwa możesz się dostać od spodu, nie wiem czemu ale w combo tak było. Należy popuścić opaski trzymające zbiornik i będzie widać. Przekaźnik znajduje się na prawym przednim słupku, koło schowka lub półeczki (zależy co tam masz), trzeba zdemontować uszczelkę drzwi, zdemontować półkę lub schowek, ściągnąć plastik ze słupka (progu). Będzie widać urządzenie sterujące i przekaźnik pod nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sliweczka1979

No więc tak do pompy paliwa możesz się dostać od spodu, nie wiem czemu ale w combo tak było. Należy popuścić opaski trzymające zbiornik i będzie widać. Przekaźnik znajduje się na prawym przednim słupku, koło schowka lub półeczki (zależy co tam masz), trzeba zdemontować uszczelkę drzwi, zdemontować półkę lub schowek, ściągnąć plastik ze słupka (progu). Będzie widać urządzenie sterujące i przekaźnik pod nim.

Bardzo dziekuję za odpowiedź.

Byłem dzisiaj w norauto (sic!) na tzw przeglądzie wakacyjnym za całe 14,99 pln...

Podniesli auto, coś tam popatrzyli, kilka drobnych uwag...a ja -miałem okazję zobaczyć auto od spodu nie leżąc pod nim.

Zbiornik faktycznie jest na dwóch opaskach i po odkręceniu śrub zbiornik idzie w dół. Wszystko pięknie i ładnie dopóki zbiornik pusty lub prawie pusty -z pełnym będzie już kłopot :(

Tak czy inaczej aby pompkę wyjąć trzeba zbiornik praktycznie zdjąć?! To po co ta odkręcana pokrywa na pace?

I jeszcze jedno...tak dla ścisłości. Przekaźnik w słupku będzie na wysokości szyby czy właśnie schowka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koni2305

Przekaźnik masz w nogach pasażera na tym słupku, rysunek tak za bardzo nie przedstawia ale gdzieś w okolicach schowka powinien być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sliweczka1979

Przekaźnik masz w nogach pasażera na tym słupku, rysunek tak za bardzo nie przedstawia ale gdzieś w okolicach schowka powinien być.

Ok, postaram się jutro opanować temat i jeśli mi się uda to dam znać co z tego wyszło...

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności