Skocz do zawartości

Nie odbijają tylne klocki - prośba o pomoc


Gość Grzegorz Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz Słowik

Witam! Mam problem z tylnymi hamulcami w mojej Zafirze A z 2004 roku. Kilkanaście miesięcy temu przy prawym tylnym kole zapieczony(?) zacisk zniszczył klocek a później tarczę. Bez ceregieli wymieniłem obydwa zaciski kompletne na tylnej osi z klockami i tarczami. Kłopot w tym, że sytuacja znów się powtarza - nie obija wewnętrzny prawy klocek mimo sprawnych prowadnic. Nieco trzyma też lewa strona. Co może być przyczyną za słabego cofania się tylnych klocków mimo sprawności ich prowadnic? Mechanik sam zachodzi w głowę i nie bardzo wie za co się zabrać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro prowadnice sa okay to musi trzymac tloczek. Wez plyn hamulcowy, strzykawke+igle. Nie przepijajac oslony gumowe a podwazajac ja na styku guma-tloczek wcisnac w szczeline igle i wlac tam plyn hamulcowy. Odczekac kilka minut. Jak masz pomocnika to bedzie latwiej, bo teraz trzeba rozruszac tloczek, ja robilem to samemu i po wlaniu plynu pod gume montowalem zacisk lekko go dokrecajac na prowandicach(nie zapomnij o klockach) nastepnie do auta...hebel z calej sily i z plaskim duzym srubolretem do zacisku. Tam przy pomocy blokujesz pomiedzy tarcza a zaciskiem srobokret i ciagniesz go do siebie tak ably tloczek sie schowal. I tak kilka razy...

Jak juz wspomnialem...z pomocnikiem jest latwiej bo mozesz ale nie musisz montowac zacisku na auto...blokujesz tloczek przy pomocy czego kolwiek zeby nie wyfrunal z zacisku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

musi trzymac tloczek

U mnie było podobnie, aby wypchać tłoczek musiałem skorzystać z imadła.

Potem papier wodny rozwiązał problem.

 

 

wymieniłem obydwa zaciski kompletne

Wymieniłeś na nowe czy używane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz Słowik

Sęk w tym, że zaciski były wymienione na nowe (TRW) i mechanik (słusznie) zachodzi w głowę dlaczego zapieczenie pojawiło się znowu po pokonaniu około 20 tys. Na dzień dzisiejszy bedzie czyszczenie tłoczków wymiana uszczelek i wymiana tylnych przewodów oraz płynu. Jak za kilka miesięcy znów się to powtórzy i klocki będą "zjedzone" to się wścieknę... Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik zamontowal nowe zaciski. Nie bylo mowy o tym zeby je zakonserwowal. A tak nawiasem mowiac to konserwacje hamulcow sie robi raz w roku a nie jak juz sie wykrzaczy.

To ze nowe nie znaczy ze bedzie wieczne a czesci dosc czesto sa regenerowane nawet teoretycznie nowe z pudelka moga byc regenerowana. Producenci sa zobowiazani do takich praktyck inaczej beda placic kary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,prawdopodobnie jest to wina stylu jazdy,proponuję przejechać się autkiem bardziej sportowo tj,aby tarcze choć raz zrobiły się gorące

 

 

 

 

 

 

 

 

9(czerwone)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha a to dobre... hamulce dzialaja niezaleznie czy dajesz w doope czy jezdzisz wolno...i uwierz mi taka ostra jazda wlasnie mozna hamulce(tarcze, klocki)rozwalic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raz do roku należy dokonać konserwcji hamulców.

Oczyścić nierówności klocków i odkrobać rdzę na tarczach.

Po tym przesmarować odpowiednim smarem prowadnice klocków.

Te zabiegi zapobiegają blokowaniu się klocków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności