Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problem z odpaleniem Astry H 1.7 CDTI

1.7 74kW 16V Z17DTH ASTRA H 1.7CDTI Odpalenie problem nie odpala

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mystic

Mystic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:1.7 CDTI 101KM
  • Nadwozie:Hatchback
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 09 sierpień 2014 - 18:26

Witam.

Mam następujący problem:

Od dawna poniżej pewnego poziomu paliwa w zbiorniku auto podczas jazdy gasło i nie chciało już odpalić. Dopiero po dolaniu paliwa i użycia samostartu auto odpalało i jeździło jak gdyby nigdy nic. Aż do tego samego poziomu i tak w kółko.

Jednak niedawno zaczął się inny problem. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów i zagrzaniu się silnika i zgaszeniu go auto nie chce już odpalić, dopóki silnik nie wystygnie lub nie dostanie samostartu.

Zaczął się już również problem z odpalaniem na zimnym silniku, jednak zauważyłem, że gdy otworze korek wlewu paliwa i dostanie się powietrze do zbiornika paliwa auto odpala raz, a po zgaszeniu znów nie chce zapalić do otwarcia baku. (Szarpie, zaczyna ruszać silnik i gaśnie.) 

Jeśli kiedyś miał ktoś podobny problem lub wie co to może być to proszę o pomoc.

P.S. Mechanik twierdzi że to pompo-wtrysk, jednak mnie się nie chce w to do końca wierzyć.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 4737 postów
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Astra GTC
  • Silnik:1,4T
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 09 sierpień 2014 - 19:14

gdy otworze korek wlewu paliwa i dostanie się powietrze do zbiornika paliwa auto odpala raz, a po zgaszeniu znów nie chce zapalić do otwarcia baku.

Mi wygląda na to, że podciśnienie w baku nie pozwala zassać paliwa, czyli odpowietrzenie baku nie funkcjonuje. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   wesol

wesol
  • Zasłużony
  • 5429 postów
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:ASZ+ i AUY++++

Napisano 10 sierpień 2014 - 19:17

Nie mam pewnosci ale w dieslach tego typu nie ma odpowietrzenia baku. TO nie benzynowiec by byl elektrozawor i pochlaniacz par paliwa. Generalnie bym zaczął od sprawdzenia plywaka w baku bo wyglada mi na jakies przerwanie obwodu paliwowego w koszu. 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież