Skocz do zawartości

Komputer pokładowy (BC) i Tempomat Meriva 1.3 CDTI


Gość bigmaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Potrzebuje podpowiedzi i potwierdzenia w tematach jak wyżej.
Zaczniemy od tempomatu. Rozebrałem osłonę pedałów i kierownicy.
Znalazłem szary czujnik przy pedale sprzęgła oraz czarny przy pedale hamulca.
Przy kierownicy znalazłem szarą wtyczkę z 4 kabelkami.
Czy to oznacza że wystarczy kupić manetkę z klawiszami do tempomatu i aktywować tempomat w systemach auta?
Foto:
sprzęgło
hamulec
wtyczka 1


Teraz druga sprawa, chodzi o komputer pokładowy.
Rozumiem że radio cd30 mp3 może być tylko wyświetlacz dwu liniowy trzeba by zmienić.
Czy jeszcze jakieś warunki muszą być spełnione?
Gdzieś wyczytałem o wtyczce 32 pinowej czy jakoś tak nazwanej (gdzie ona jest?)?
Dodatkowe pytanie, czy do BC trzeba też manetkę wymienić czy to tylko opcja?
Gdyż czarna wtyczka ma tylko trzy kabelki?
Foto:
radio
wyświetlacz
wtyczka 2

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnie tempomatu to potrzebujesz tylko dokupić manetkę.Czujnik sprzęgła masz na miejscu (każdy diesel ma).

No i oczywiście zostaje programowanie Tech2 lub Opc-m.

Do BC potrzebujesz wymienić wyświetlacz na GID (graficzny).Wtyczka 32-pin wchodzi właśnie do wyświetlacza i taką masz zamontowaną.

Może się okazać że nie wszystkie piny są podpięte pod wyświetlacz i trzeba będzie je uzupełnić żeby uzyskać pełną funkcjonalność.Czyli w grę może wchodzi przeciąganie kabelków :-)

Menetki żadnej nie zmieniasz wszystkim sterujesz z poziomu radia.

Niedawno robiłem takiego moda i jak masz jakieś pytania to postaram się odpisać na PW.

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Op coma mam, czyli tylko kupić manetke... a z tym widze nie łatwo.

 

A ten wyświetlacz, podjedzie z innego auta? tak jak manetka z corsy lub tigry

czy to jest specjalnie do Merivy coś robione?

Bo np. daszek można kupić sam w ASO, nie jest to tak duży koszt, w porównaniu do samego wyświetlacza.

I wtedy do nowego daszka włożyć wyświetlacz np. z astry.

 

Sprawdzę dzisiaj jeszcze kostke wyświetlacza i wrzuce foto.

To może mi powiecie czy dużo było by roboty z dokładanie kabelków o ile będą konieczne.

 

Dodatkowe pytanie,

jak kupie wyświetlacz, który nie został wylogowany z poprzedniego auta, to czy będzie problem z zalogowaniem

go do mojego?

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Astry H, Zafiry B wyświetlacz nie podejdzie mimo że wygląda podobnie.Tak samo z Vectry.

Podejdzie natomiast z Corsy C, Combo i Tigry B.

Szukaj wyświetlacza o oznaczeniu z tyłu obudowy KU najlepiej wylogowanego.Jak kupisz niewylogowany to mogę pomóc :-) w rozkodowaniu.

 

Sprawdzenie kostki wyświetlacza możesz sobie odpuścić masz dobrą 32-pinową.W kostce raczej też wszyskie potrzebne piny są obsadzone ale niekoniecznie podpięte tam gdzie trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz to jedno, będziesz jeszcze potrzebował ramkę, obudowę do merivy (ta z corsy nie pasuje)-cena w serwisie odstrasza.

 

Jeśli chodzi o sam wyświetlacz to ja również mogę rozlogować i zaprogramować.

 

Masz silnik diesla więc na 99% masz poprowadzoną wiązkę instalacji. Nie wiem czy OP-COM poradzi sobie np. z indeksami. Zawsze robię to tech-em i nie miałem problemów.

Edytowane przez faraday

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wtyczkę z tyłu wyświetlacza.
Doprowadzone są 23 kable.
Foto:
wtyczka 3
wtyczka 4

 

Moja Mery jest krajowa, więc w ogóle zdziwiłem się że ma wiązke do tempomatu.

 

Natomiast co do tego sygnału z ECU, to da się to zrobić doprowadzając jakiś dodatkowy kabel

czy w ogóle nie ma szansy?

Bo jeżeli to jest jakaś poważna ingerencja, to pozostane tylko na dołożeniu tempomatu a ten BC sobie daruje.

 

Tak się zastanawiam, najprościej byłoby podjechać do kogoś, kto ma pasujący wyświetlacz, nawet bez obudowy.

Zalogować go po podłączeniu i sprawdzić namacalnie czy zaskoczy, wtedy mogę zainwestować w kupno już obudowy i wyświetlacza konkretnie do mojego auta.

Bo tak ponieść koszta tylko po to aby potem się okazała że nic z tego to troszkę ciężka sprawa.

 

Rozumiem że to tak na 99% nie będzie spalania pokazywać czy to jest loteria? Bo w ofercie, przy kupnie auta na pewno była możliwość dokupienia komputera pokładowego, więc jakoś to musi działać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie. W mojej merivie (2004r) posiadam radio siemens vdo ncdc 2013. Posiada ono przycisk BC i stąd moje pytanie. Czy można na nim aktywować komputer pokładowy? Spalanie itp. Jeśli tak to jak? Na chwilę obecną po naciśnięciu BC włączają mi się opcje zmiany języka, jednostek itp. Przekopałem pół internetu i niestety nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Z góry dzięki

 

PS. dołączam zdjęcie wyświetlacza, który posiadam

post-44770-0-41567400-1414184577_thumb.jpg

Edytowane przez pbuczak28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności