Skocz do zawartości

Zafira - koła


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

W mojej Zafirze 2.2 DTI rocznik 2005 mam zimowe koła o symbolu 6Jx15H2 ET49. Kolo w ASO powiedział mi, że ostatni numer oznacza "dystans", o którym nie mam pojęcia, a który jest nieodpowiedni dla mojego samochodu. Zgodnie z danymi z kompa z ASO ostatnie cyfry powinny być 43. W necie sprawdziłem, że można nawet dostać (oprócz obu wymienionych) koło a parametrze 33. Sam nie wiem kto ma racje a przede wszystkim, czy jazda na moich kołach jest bezpieczna. Proszę o pomoc i sorki jeśli gdzieś wcześniej pojawił sie podobny temat, ale go nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Faktycznie zafira ma felgi ET 43

 

ET 33 to felgi od Omegi i Vektry ale ja kupiłem właśnie do zafiry stalowe felgi ET33 i nie ma problemu. Mam poprostu większy rozstaw kół. Ty na ET 49 masz koła bardziej wciśnięte gdyż felgi są głębsze. Ogólnie mówiąc śpij spokojnie ale nie w czsie jazdy :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam.

ja mam taki problemik, że jak pokonuje spowalniacz na drodze osiedlowej zbyt szybko to trze mi gdzieś z przodu.

Nie wiem czy wszystkie zafiry są takie miękkie i niskie (z przodu).

na przeglądzie gości powiedział mi, że amortyzatory mają 80% sprawności a felgi stalowe mam 6jx15 h2 et43 opony 195/65 r15 zimówki - letniaki na alumach ale jeszcze nie dałem rady sprawdzić czy trze

 

powiem, że to trochę denerwuje ;)

 

pozdrawiam

 

Kris

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam.

ja mam taki problemik, że jak pokonuje spowalniacz na drodze osiedlowej zbyt szybko to trze mi gdzieś z przodu.

Nie wiem czy wszystkie zafiry są takie miękkie i niskie (z przodu).

na przeglądzie gości powiedział mi, że amortyzatory mają 80% sprawności a felgi stalowe mam 6jx15 h2 et43 opony 195/65 r15 zimówki - letniaki na alumach ale jeszcze nie dałem rady sprawdzić czy trze

 

Kris

To czy kola sa na 15" 195/65 czy na 16" 205/55 nie ma znaczenia, bo srednica ostatecznie

wychodzi identyczna. Zauwaz, ze kolo zapasowe jest wlasnie 195/65. Mysle, ze masz

cos z zawieszeniem z przodu, albo trze Ci ten plastikowy badziewny nawiew na kola

z przodu (to ostatnie bardzo prawdopodobne i jesli tak jest to niebawem pewnie Ci

sie urwie). Zawieszenie w Zafirach jest dosc miekkie przez co nie odczuwa sie az

tak bardzo polskich dziurawych drog, ale trzeba uwazac zeby nie oberwac tego

plastiku z przodu, szczegolnie przy zjezdzaniu z kraweznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

... albo trze Ci ten plastikowy badziewny nawiew na kola z przodu (to ostatnie bardzo prawdopodobne i jesli tak jest to niebawem pewnie Ci

sie urwie)...

Mam ten sam problem tj. takie tarcie plastiku po wjeździe na spowalnacz. Brzmi to trochę jakby koła tarły o plastikowe nadkola ale na nich żadnych otrać nie widać. Co to są te nawiewy na koła? Do czego niby to ma służyć? A jak się już urwie, to stanie się jakieś nieszczęście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie też coś "trze" z przodu przy wjeździe na muldy. Ale zauważyłem, że tym bardziej trze im niższa temperatura jest na zewnątrz. Coś jakby w plastikach przy amortyzatorach lub kolumnach. Jak się ociepla to mniej słychać, latem wcale. Coś sztywnieje - nie wiem. Podobno te typy tak mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja miałem również niemiłe odczucia przy pokonywaniu tych krótkich plastikowych śpiących policjantów. Pomogła wymiana jakiejś gumy po środku przy stabilizatorze. Tylko tam mechanik stwierdził widoczne luzy. 100 PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności