Skocz do zawartości

Astra 2.0 dti dziwny problem check


Gość kmilex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum. Szukam pomocy i porady na temat mojego opla. Astra 2 2000edition, silnik 2.0 dti 101km. Auto nie ma mocy, zbiera się jak żuk, prześledziłem całe forum ale nikt nie miał podobnego problemu. Zaczęło się od tego że wzrosło spalanie do 10 l, potem kompletny muł, turbo się załącza ale tak jakoś metalicznie pracuje, zapala się check na 3 biegu po przekroczeniu 2500obrotów, jezeli puszczę gaz to na biegu jałowym kontrolka gaśnie ale auto nie odzyskuje mocy. Podmieniałem elektrozaworki i nic, przepływomierz też nic, wakupompa dobra, dźwignią od turbo sie zaciąga i trzyma, węże i przewody sprawdzone, egr działa chociaż był zaolejony. W końcu oddałem auto do warsztatu po kilku dniach mechanik stwierdza że nie da rady zrobić auta no nie wie co jest, pompę wtryskową wykluczył, turbo sprawne, komputer pokazuje bład przepływomierza i sterowania turbo. Co to może być? Doradźcie bo osiwieje przez to auto. Przebieg opla 211tkm, pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Szukałem na forum ale są tylko zbliżone tematy ale inne objawy. Kody błędów będę miał jutro, mechanik mówił że tylko błąd przepływomierza i sterowanie turbo. Auto ładnie odpala, równo pracuje nie dymi, nie bierze oleju, nie przegrzewa się. Czy takie objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu pompy wtryskowej ewentualnie samego sterownika? Może ktoś ma jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Komputer pokazuje błąd p400, sprawdzałem już wszystko co możliwe poza pompą wtryskową ale kilku mechaników oglądało tego szrota i pompę wykluczają, turbina jest ok nie pluje olejem ładnie dmucha, kolektor wyczyszczony, egr sprawny, podciśnienie w normie, co jeszcze sprawdzić żeby usprawnić tego muła. Ręce opadają to najgorsze auto jakie miałem w porównaniu z golfem żony tdi 105km to masakra, pali jak smok nie chce jechać. Naprawić jakoś muszę bo sprzedać takiego muła będzie ciężko. Pomożecie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem na tak wielką pomoc heh. Googla to ja przetelepałem a do z, i na temat tego błędu też tylko co z tego jak tam piszą o elementach które były u mnie sprawdzane, albo są porady typu może to może tamto. Mnie interesuje czy ktoś miał podobne objawy przy uszkodzonej pompie wtryskowej, ewentualnie jakieś inne części których nie wymieniłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być serwo hamulca też padnięte.Miałem ostatnio Zafirę z tym samym błędem.Dobrą diagnostykę przeprowadź u kogoś kto kuma te auta.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności