Skocz do zawartości

Astra G 1.6 16v Błędy EGR Wtryskiwacze spadki obrotów.


Gość keyplayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Astra g 1.6 16v
rozrząd wymieniłem miesiąc temu komplet paski, rolki ruiville pompa dolze
olej wymieniony z mineralnego na półsyntetyczny gm 10w40 + płukanka

Do sedna po uruchomieniu silnika od jakiego czasu zawsze po nocy wskakiwały wysokie obroty ok 1,5k ale wszystko było ok aż do soboty gdy wróciłem z wakacji samochód stał ponad tydzień na parkingu.
Gdy go odpaliłem było to samo wysokie obroty a potem jeszcze gorzej gdy dojechałem do pierwszych świateł pojawił się czeck engine i obroty na wolnym biegu zaczeły spadać do 500 aż prawie gasł silnik więc postanowiłem go przegonić na wysokich obrotach i zatankowałem lepsze paliwo nitro + 95 i jak sie wydawało problem znikł ale następnego dnia znowu to samo tylko że samochód juz od odpalenia miał niskie obroty i prawie gasł więc pojechałem na komputer wyskoczyłu dwa błedy jeden dotyczył zaworu EGR a drugi okolic wtryskiwacza nie pamietam dokładnie. mechanik stwierdził że to na 100% egr wysiada. Więc sptytałem czy jest mozliwość wyczyszczenia go powiedział że nie to samo z zaślepieniem jedyna opcja według niego to wymiana na oryginał i krzyknął 800-1000zł. i tutaj mam prośbę do was co mogę zrobić sam by uniknąć takich kosztów + mam wrażenie czasami tak jak by nie działął na wszystkich garach po odpaleniu potem jak troszkę go przegonie problem znika. Wcześniej mi się wydawało że problem jest po stronie instalacji lpg ponieważ jak jeździłęm na benzynie nic nie wyskakiwało ale przed wyjazdem i teraz jeżdzę tylko na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

drugi okolic wtryskiwacza nie pamietam dokładnie

Pamiętasz o który wtryskiwacz chodziło ? Może izolacja przetarła się i kabel zasilający go robi zwarcie.

Sprawdź wizualnie jak to wygląda, oraz zmierz napięcia na wtryskiwaczach (względem masy) po włączeniu zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak po lekkim przegonieniu samochodu problem tak jak by znikł auto odpala normalnie i bez problemu nawet po nocy ale jak wiemy nic sie samo nie naprawia:( znajomy zadeklarowal sie ze pomoze mi wyczyscic na poczatek przepustnice i egr zobaczymy co z tego wyjdzie + sprawdzimy w jakim stanie są swiece ponoc czasami podobne oznaki daje cewka. Nic innego mi narazie nie zostaje ponieważ po wakacjach nie za wiele zostalo funduszy. Jeżeli jeszcze ktośjest w stanie mnie nakierować co jeszcze sprawdzić ew czego są to objawy będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

 

"informacja o wtrysku nie dotyczyła żadnego konkretnie tylko coś w stylu problem z czyms tam w okolicy wtryskiwaczy "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności