Skocz do zawartości

Komplikacja błędów.


Gość Klawisz84

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień.

Mam 3 błędy na komputerze w autku i jest problem.

Otóż jeden to C0035 drugi P1635 i ostatni P0704.

 

P0704 to czujnik sprzęgła i jestem tego świadomy bo został wymontowany.

 

Ale błąd p1635 to coś z zapłonem (przekaźnik lub świece) i C0035 ten to od prędkości jeśli dobrze sprawdzałem ->

 

Co do błędu z prędkościomierzem C0035 chcę najpierw sprawdzić przewód koło piasty czy może nie jest poluzowany bo wczorajszego dnia ani razu nie zapalił się ABS.Do tego miałem objawy braku obrotomierza i drgającą wskazówkę prędkościomierza na poziomie 0km/h. W pierwszej chwili wymieniłem całe zegary i dało to plus otóż teraz pokazuje mi obr. i prędkość. Ale czasem prędkościomierz delikatnie faluje na postoju tak do 10-20 km/h a autko w bezruchu. Bo jeśli to nie będzie kabelek coś czuję że może być piasta do wymiany jak dobrze wyczytałem?

 

Błąd P1635 ;/ Auto jakoś w niedziele jak było już rozgrzane stało na CPN-ie i po zatankowaniu zdechło ;/ Wyglądało jakby był rozładowany aku a on jest dosłownie 5-cio miesięczny, ładowanie 14.4 po obciążeniu 14.15V. Więc jakiś Pan podpiął kable pod aku i dosłownie jak ręką odjął odpaliłem Asterkę. I ten objaw póki co był tylko raz. :shy: Kolejną rzeczą jest że na zimnym silniku jak odpalam to mam dość dużą chmurę spalin dosłownie dużą jak nigdy. Wygląda to jakby silnik był zalany i po odpaleniu przepchnął cały ten syf. Lecz przy ciepłym czasem ciężko odpala ale jak wyżej tylko raz zdechł. Rozwiązanie to podobno ten przekaźnik lub bezpiecznik pod maską i świece czy coś jeszcze i od czego zacząć ?


Ok sprawdziłem świece na tzw. żarówkę i du.. jedna sztuka nie daje oznak życia.

Pytanie jakiej firmy i jaki rodzaj tam jest?? Nie mam w tej chwili klucza by to wykręcić a chciałem zamówić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Odb2 bo wczoraj wymieniłem świece i usunąłem błędy. Ale by wejść np. Interfejs pracy silnika czy też abs-u pokazuje mi podłącz 12pin. Mam sterowniki wgrane opel tech2 ale widzę tylko błędy a nic w bardziej szczegółowo nie.ma wglądu. Co to może być? Mój kabel jest pod usb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czym się różni te 7pin od 16 bo nawet jakbym chciał coś kupić to wpierw chcę poznać opinię innych.

Powiem Ci ze lepiej jest komuś odpowiedzieć niż pisać masło maślane. Troszkę się męczyłem ale już mam.

Tak więc dziękuję za brak pomocy z Twojej strony faraday.

Dodam od siebie że kabel jest od znajomego a nie mój. Teraz sam wiem czego potrzebuje.

Edytowane przez Klawisz84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obd 1 ma 10pinów.Od 1996 weszło obd2 które ma 16pin.

Czyli krótko masz obd2.Poszukaj opcoma i odczytasz błedy i zrobisz nim troche wiecej jak przyjdzie taka potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności