Skocz do zawartości

1.7CDTI zbyt wysoka temperatura na wolnych obrotach


Gość Kirek255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakieś 2 miesiące temu zauważyłem że jadąc w korkach bo na trasie 80-120km/h nic sie nie dzieje, temperatura wody rosła mi znacznie ponad 90* ale tylko w ciepłe dni bo w dni gdy temp powietrza nie osiaga 20* wszystko gra jak należy. Sprawdzałem wode - stan ok, wentylator uruchamia się i nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Proszę o pomoc z tym ... martwi mnie to :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem mamy trzy te same samochody i w moim nigdy temp nie przekroczyła 90st.Normalnie temp 85-88st.O co w tym chodzi?.Termostat vernet.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy wszystkie biegi wentylatora pracuja... jak to zaobserwować? Dodam jeszcze ze zaczelo sie to dokladnie w upalny dzien bo bylo 35* no i mialem uruchomioną klimę na 4 biegu pochodzila z 10min poczulem smrod spalenizny z dmuchawy i klima przestała działać. temperatura silnika w tym momencie gdy klima sie zjarała osiagnela 3/4 wskaznika, od tamtej pory ten stan osiągneła jak byłem w paryżu i stałem w korkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam 2.0DI, ale być może upalił się któryś z rezystorów wentylatora i nie ma np. któregoś biegu na wentylatorze.. Musiałbyś podpiąć jakiś kabelek i z poziomu programu diagnostycznego wymusić każdy bieg z osobna, wtedy będziesz miał pewną względną pewność jeśli chodzi o to możliwe źródło problemu..

Edytowane przez HDTeam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirek255 a przed tym zdarzeniem temp podnosiła sie tak wysoko?Bo do końca nie jest pewne czy to uszkodzenie bo jjhn zachowuje sie podobnie,u mnie inaczej -moze zalezy to jeszcze od czegos

Jezeli temp zaczeła podnoscic po tamtym zdarzeniu to raczej jest to uszkodzenie.

Masz dwa wentylatory?Mozesz zrobic jak kolega wyzej napisał zrobic test wentylatorów podpinajac pod kompa.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o biegi dmuchawy to dzialaja wszystkie 4 a wentylatory musze dzis sprawdzic dokladnie, ale testu niemam jak zrobic gdyz mieszkam poza polską i niebardzo mam mozliwosc isc do warsztatu to zrobic, przed tym zdarzeniem nie bylo takiej sytuacji aby temp mi wyszla poza 90*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDTeam zapewne chodziło o rezystor wentylatora bo dmuchawa jest nie istotna w tym przypadku.Wentylator od temp chłodziwa to wewnetrzny.Sama obserwacja raczej nic da bo nie wiemy który bieg sie zalacza w jakiej temp...

Oprócz rezystora moze tez byc winny sterownik wentylatów .

Czyli wychodzi jednak ze cos sie uszkodziło.jjhn sprawdzałes wentylatory u siebie?

Dodam że opcom clon nie chce robic testu wentylatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności