Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Merivy 1. 4 z 2007. Jak na razie wszystko działa dobrze poza wyświetlaczem pokazujacym zuzycie chwilowe paliwa (w poprzednim aucie nie miałem) - trzeba się do niego przyzwyczaić .... mentalnie:) Ale nie o to chodzi. Z ciekawości zajrzałem pod dywanik po stronie kierowcy i się przeraziłem - jest tam mokro i znajduje się jakby mała kałuża wody, takze mata z gąbki jest moco wilgotna (tak jakby z niej własnie wylewała się woda).. Powiem tak - lekko mi ciśnienie skoczyło. Woda musiała się dostać niedawno ponieważ (tak mi się wydaje) gdyby dłuzej ona się tam znajdowała to by śmierdziala, a tak czuć zampachem maty wygłuszajacej. Poleciałem od razu zobaczyc czy po stronie pasazera tez jest mokro - okazało się ze tam jest ok,jest sucho,

Pytanie- od czego tam moze być woda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pewnie nikt nie odpowie.

Udrożnij odpływ wody z podszybia i sprawdź odpływ skroplin z klimatyzacji, ewentualnie pęknięta nagrzewnica(sprawdź poziom płynu w chłodnicy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też przedostawać się przez drzwi jeśli jest odklejona folia lub zatkane odpływy.

jaka folia?

jeżeli klimy ostatnio nie używalem to te skropliny mogą sie dostawac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw to co napisał wcześniej P_r_z_e_m_o

 

Na każdych drzwiach pod tapicerką masz naklejoną folię zabezpieczającą. Jeśli coś było robione z drzwiami, np naprawa zamka, mechanizmu szyby itp to folia mogla zostać źle przyklejona ponownie. Po intensywnym deszczy zwróć uwagę czy nie masz wody na progu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś jeszcze raz payrzylem pod dywanik i mate wygluszajaca i woda znajduje sie w czesci blizej dzwigni zmiany biegow tzn czesc podlogi pod kierowca jest tak jaby podzielona na dwi czesci. Ta blizej drzwi jest ok i nic nie widac zeby cos bylo mokro,jest czysto natomiast woda jest w tej drugiej czesci i wyglada ona na ta czesc na bardziej zanieczyszczona. Zadnych pomyslow nie mam zeby sprawdzic na obecna chwlie wszystkie rzeczy o których piszecie. Nie wiem gdzie szukac te odplywy z podszybia oraz odplyw skroplin z klimy, a juz nagrzewnice to .... nie ma zadnej ksiazki z obsluga jak naprawiac a po drugie to pod blokiem mieszkalmym raczej sie nie da za wiele zrobic. Niestety jutro chyba trzeba bedzie jechac problemem do mechanika....

W necie tez szukałem ale wzzedzie jest zapis o tym jaka moze byx przyczyna ale nie ma pokazane jak to naprawić

W necie tez szukałem ale wzzedzie jest zapis o tym jaka moze byx przyczyna ale nie ma pokazane jak to naprawić

I pytanie-czy jak uzywam normalnego ogrzewania to moze sie dostawac woda przez zapchana rurke klimy? Z gory sory za przestawianie liter ale forum przegladam na telefonie a wiadomo ze pisanie na nim nie jest najwygodniejsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej znajdziesz jeśli to dostaje się deszczówka jak ktoś będzie lał wodę na przednią szybę.

Ty natomiast obserwujesz od wewnątrz gdzie przedostaje się ta woda do środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pozatykały się odpływy. Zeby je udrożnić trzeba zdjąc podszybie

instrukcja jest tutaj https://docs.google.com/folderview?usp=sharing&id=0B7pf3DENIlriWFk1Smd6UmxTWEE

 

Odpływy są koło alternatora i koło wybieraka skrzyni biegów.

Ja u siebie mialem około 3 do 4 garście szlamu, liści, igliwia i innych śmieci. Po wyczyszczeniu pod dywanem cały czas było sucho

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wizyta u machanika.powiedział że woda po jakiś kablach leciała. poczekamy i zobaczymy. Teraz trzeba tylko dobrze wysuszyć maty. macie moze jakieś pomysły? Gdyby to było lato to ...... ale jest jesień a wiadomo jak coś ma schnąć to nie schnie,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności