Skocz do zawartości

czujniki ciśnienia w kołach


Gość rangerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niestety nadgorliwy administrator zamknął mój temat, wiec jestem zmuszony zacząć mój wątek tu, bo to najświeższy 1,5roczny temat związany z moim :(

 

Jestem posiadaczem Merivy B z 2015 w najbardziej ubogiej wersji.

 

Niestety niepokoi mnie koszt wymiany opon, z uwagi na te niechciane czujniki ciśnienia opon TPMS. Dealer straszył konsekwencjami wymiany opon nie u nich.

 

Pomyślałem, że może kupię drugi komplet felg bez czujników.

Tylko jakie są tego konsekwencje?

 

1) Czy skończy się to tylko miganiem przez pewien czas lampki ciśnienia przechodzącej w czasem w ciągłe świecenie?

2) Czy dodatkowo będzie co odpalenie denerwująco piszczeć przez dłuższy czas?

3) Czy komunikat z kodem błędu (no tylko tyle moja wersja potrafi) będzie ciągle wyświetlany, czy trzeba go jakoś potwierdzić z każdym razem?

4) Czy po ponownym założeniu kół z czujnikami po pół roku w te same miejsca, komputer sam czujniki znajdzie i zaakceptuje, powiedzmy po przejechaniu kilku kilometrów?

5) Czy podczas przeglądu technicznego (a auto na gwarancji) już założonymi orginalnymi felgami z czujnikami, będą mi robić problemów, np. przeglądając historię usterek (ewentualnie czy można tę prosto usunąć - mam jakiś kabelek ELM327)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Keram - nikt Cię do niczego nie zmusza, ale jak łamiesz zasady i nabrudzisz to się nie dziw że ktoś musi po tobie posprzątać a tobie zwrócić uwagę. Jeszce jedna taka odżywka i będzie ban.

 

Dwa pytanka:

-założenie opon zimowych bez czujników powoduje świecenie kontrolki na desce? jak długo?

-ponowne przełożenie na letnie spowoduje że kontrolka zgaśnie czy i tak trzeba będzie na kompa podjechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keram7m - jakimi konsekwencjami wymiany opon poza ASO straszył dealer??

Na moją logikę (nie jestem ekspertem od ASO) to jak masz opony zgodne z tym jakie możesz zamontować (specyfikacja) to nie bardzo wiem jakie mogą robić problemy. Może ktoś inny się wypowie.

Dodam tylko, że też stoję przed dylematem zakupu czujników TPMS do drugiego kompletu opon i z tego co się orientowałem można wyrwać zestaw 4 szt. za 600 zł lub mając trochę cierpliwości (i zaufania) kupić na AliExpress za niecałe 95 USD... Tylko znowu ciekawe co powiedzą w ASO jak zechce się zamontować nie oryginalne / nie kupione u nich...

Chyba skuszę się na zakup bo przyznam, że dotychczas nigdy specjalnie nie interesowałem się ciśnieniem w oponach, a czujniki mnie do tego zmusiły. W nowo zakupionym aucie po 1 m-cu zapaliła się sygnalizacja i jak się okazało ciśnienie spadło w dwóch oponach o 0,2 bara (po 2 dniach wyjechałem z podziemnego parkingu na mróz -15st.). Bez TPMS pewnie bym tak jeździł do wiosny... OK - to tylko moja ignorancja, ale pewnie nie tylko mi się zdarza : SMILE :

Edytowane przez mgr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rangerek

@keram7m - jakimi konsekwencjami wymiany opon poza ASO straszył dealer??

Na moją logikę (nie jestem ekspertem od ASO) to jak masz opony zgodne z tym jakie możesz zamontować (specyfikacja) to nie bardzo wiem jakie mogą robić problemy. Może ktoś inny się wypowie.

Dodam tylko, że też stoję przed dylematem zakupu czujników TPMS do drugiego kompletu opon i z tego co się orientowałem można wyrwać zestaw 4 szt. za 600 zł lub mając trochę cierpliwości (i zaufania) kupić na AliExpress za niecałe 95 USD... Tylko znowu ciekawe co powiedzą w ASO jak zechce się zamontować nie oryginalne / nie kupione u nich...

Chyba skuszę się na zakup bo przyznam, że dotychczas nigdy specjalnie nie interesowałem się ciśnieniem w oponach, a czujniki mnie do tego zmusiły. W nowo zakupionym aucie po 1 m-cu zapaliła się sygnalizacja i jak się okazało ciśnienie spadło w dwóch oponach o 0,2 bara (po 2 dniach wyjechałem z podziemnego parkingu na mróz -15st.). Bez TPMS pewnie bym tak jeździł do wiosny... OK - to tylko moja ignorancja, ale pewnie nie tylko mi się zdarza : SMILE :

ja byłem po awanturze z czujnikami więc już wiem o co chodzi:)

 

background: mam 1 komplet ALU i wymieniam opony po prostu (nie satć mnie na ~3k dodatkowo na koła)

 

najpierw w MM Carsie w KTW - czujniki pokazywały kompletne głupoty - wymienili po zeszłej zimie i nie było problemu

teraz zimowa wymiana opon i znow to samo - czujniki wariuja pokazuja cisnienia z d... wiec proszę na stacji gdzie wymieniałem o poprawienie cisnien bo 2x resetowalem i nadal d... - koleś twierdzi ze jest ok i sprawdzal itd... i rzeczywiscie na manometrze cisnienia OK

wycieczka do Muchy i co sie okazalo (wg serwisu oczywiscie) - wszytko jest OK i wulkanizator mial zepsuty manometr - co NIBY się potwierdza bo po ich ustawieniu cisnien na czujnikach poprawne wskazania ale...

zaczalem rozmowe od tego ze na gwarancji mam czujniki itd a pan mi mowi a zmienial pan opony? tak to stracil pan gwarancje - bo na czujniku jest napisane ze nie wolno :D:D:D - ja mu ze chyba go ... bo a) nikt mi o tym nie powiedzial B) nei wiem czy to zgodne z UKOKiKiem jest - a on pokazal mi czujnik i tam jak byk stoi ze nei wolno

a dlaczego? bo podobno wymiana opon (zwlaszcza u pana ziutka) zapycha czujniki i producent zaczal kwestionowac reklamacje

tak wiec zmienie serwis opon na taki gdzie "sie znaja jak wymieniac opony z czujnikami" ale nadal sie zastanawiam czy mi jednak czujnikow nie wymienili po awanturze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwina sprawa. Kiedys robilem w antarze kółka gdzie auto mialo zaledwie pol roku albo i mniej ale po malej kolizji bocznej z barierkami i kraweznikiem. Unas nawet robiąć na AC nie bylo mowy o nie tyle co nowych czujnikach ale nawet nie nowych wetlach wiec musialem wentle przekladac ze starych felg na nowe felgi gdzie tez wentle sa przecie jednorazowe co nie. Komedia byla ale cóż trzeba bylo robic jak kazali. czujniki tam za bardoz nie maja jak sie zapchaca przynajmniej to trzeba sie mocno psotarac by takowy zniszczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rangerek - no właśnie tak mi dealer powiedział, że owszem mogę wymieniać opony gdzie chcę, ale w razie jakichkolwiek problemów z czujnikami, nie będę już na nie miał gwarancji.

 

@mgr - ja widziałem nawet na aledrogo te chińskie czujniki po 350 za komplet tylko podobno konieczne jest programowanie, a te po 600 już są wstępnie zaprogramowane i niby po kilku kilometrach same się odnajdują, ale czy to prawda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo podobno wymiana opon (zwlaszcza u pana ziutka) zapycha czujniki i producent zaczal kwestionowac reklamacje

 

 

A powiedzieli ci chociaż jaka jest procedura wymiany i czym się różni od tego co robią oponiarze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rangerek

powiedzielli, że Opel zaleca DRUGI komplet kół tyle
a z tego co czytałem to w "lepszych" zakładach wulkanizatorskich mają specjalne maszyny które "uważają na czujniki" - pytanie czy ktoś zna taki zakład w okolicach Mikołowa - bo wiem, że w Katowicach Buma ma ale nie chce mi się jechać 25-30km na wymiane opon :D
no i wiadomo, że ceny takiej wymiany dużo wyższe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nikt nie może mi pomóc...

chyba zaryzykuję i kupie felgi i latem będę jeździł bez czujników, może nie będzie to aż tak denerwujące...

a na zimę znów założę te koła z czujnikami i wtedy się przekonam czy mam problem, czy jednak je przyjmie.

 

bo rozumiem, że choćbym miał nawet drugi komplet czujników i tak samochód obu nie zapamięta i za każdym razem trzeba programować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie obyc bez programowania. Pamietma ze keidys przekladalem kola bo robilem geometrie w aucie a rozpieracze w oplu mielismy tylko do 16 cali niestety. Zakladalem jakies kola stalowe 16 cali na geoemtrie i na jazde probna i nie bylo problemu jelsi mnie pamiec nie myli. Czujniki same sie potem "odnalazly"

Edytowane przez wesol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności