Skocz do zawartości

Ogrzewanie 2.0 16v c20xe


Rekomendowane odpowiedzi

Włączając dmuchawę jest tylko 3 i 4 bieg, i ogólnie słabo sobie radził nadmuch. Po rozkręceniu podszybia okazało się że nie ma filtra kabinowego więc co za tym idzie, nagrzewnica od klimy była cała zabita, wyczyściłem to i się poprawiło. Ale to i tak nie pomogło w tym że nie najlepiej sobie radzi z ciepłym nadmuchem.

Układ chłodniczy był czyszczony, nagrzewnica w 100% drożna i cała grzeje, układ odpowietrzony

Gdzie szukać przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Auto było niedawno kupione i nie wiem co było robione i co nie było. Staram się roić wszytko na bieżąco, w porównaniu do mojej wcześniejszej cali 2.0 v8 115KM, to tu bardzo kiepsko grzeje, nie jestem w stanie dogrzać kabiny.

Czy jest jakaś regulacja na tych zapadkach w środku może się nie domykają nie wiem gdzie szukać i jak sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś od kogoś to możesz wziąć pod uwagę jeszcze jedną przyczynę, że ktoś kiedyś wymieniał podświetlenie tych przełączników. W niektórych oplach jest to tak zrobione że trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać bo demontując (w celu wymiany żaróweczki) można pourywać sterowanie. I np. dajesz na całość ogrzewanie a pokrętło ma pourywane sterowanie i nawet nie otwiera ciepłego lub tylko trochę, to samo za sterowaniem nawiewami (dajesz na szybę a w rzeczywistości jest na nogi bo się zarwało). Nie wiem czy w cali masz na linkach czy na plastikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem zaczepy były pourywane, ale wszystkie zostały wymienione. Przy zdemontowanym schowku widać jak się przesuwają.

Dodam że jak mam włączony na max ciepłe i dmuchawa na max to da się wyczuć niewielki spadek temperatury na przewodach od nagrzewnicy

 

A co do klapek żeby się upewnić na 100% to należało by wszystko zdemontować i wyciągnąć nadmuchy. I tu jest problem bo codziennie jest mi auto potrzebne do pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc nareszcie przyszedł rezystor dmuchawy założyłem i nic ciągle chodzi tylko na 3 i 4 biegu

Także pokrętło od nadmuchu też zmieniłem i także nic.

Czy jest jakaś kostka przekaźnik który tym steruje.

 

Nagrzewnice zamówiłem nową, Może to pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności