Skocz do zawartości

Montaż webasto


Gość Piotrek50501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zamontować w swojej asterce 1,7 DTL webasto. Mieszkam w bloku i mam cały czas samochód pod chmurką. A wiadomo jak to diesel ma ciężej z odpalaniem zimą. Nie stać mnie na oddanie do serwisu a zakup używanego w komplecie za 1000-1300zł też mi za bardzo nie ułatwi życia. Troszkę krucho z kasą.

Sporo czytałem na ten temat i szukałem w necie. Chciałbym zapytać czy taka kombinacja będzie mi działała w samochodzie?

 

-piec
-pompa wody
-pompka paliwa
-sterownik
Czy jeśli kupię takie części to razem zadziała? A jeśli nie to co powiniem zmienić? Chciałbym zrobić jak najtańszym kosztem.
Będę wdzięczny za każdą sugestie
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welu znajomych montowalo webasta

i nikt nie poszedl ta droga

powod

kompatybilnosc czesci

suma sumarum i tak wyjdzie pod 1000 plnow

plus ktos kumaty kto to podlaczy w calosc

bo sam raczej nie dasz rady

lepiej kupic calosc pod dany model i silnik

a nie takie kombinacje

bo tanio nie znaczy ze bedzie dzialac

tylko wywalisz kase w bloto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze musisz miec schematy urzadzen by sie dowiedziec czy zagada

Jak znam bmw to tego webasta nie odpalisz niskim nakladem ale pompke wody moge polecic bo sa bezszczotkowe a co za tym idzie duza moc przy malym amperazu tylko musialbys kupic z przewodami bo sa na szybkozlaczke i moze byc problem z dopasowaniem przewodow

Wydaje mi sie ze najlepszym wyjsciem byloby zakupienie webasta ze sterownikiem lub jak wyzej, ze schematami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę wpinać się w elektrykę samochodu. Jedyne co to wentylator i zasilanie z akumulatora. Nie chcę ingerować w to co mi poprawnie działa. Chce zrobić tak że np na wiosnę parę śrubek kabelków i mieć odłączone, no najwyzej węzę wymienić od wody.

 

No właśnie chcę kupić webasto i do Niego sterownik. Przepraszam może źle się wyrazilem. I właśnie czy do danego webasta mogę wziąć dowolny sterownik czy to jest zależne od modelu?

I czy pompkę paliwa i pompę wody mogę dobrać sobie dowolnie. To chyba już nie jest aż tak istotne jeśli chodzi o uruchomienie układu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbys wywalil halogeny bo synoptycy nie przewiduja mgly

Urzadzenie poza tym ze bedzie grzalo musi byc pod kontrola sterownika, chodzi mi o czujnik temp by nie rozwalilo ukladu chlodzenia po jakims czasie, pozadna pompke ktora nie pozwoli na uszkodzenie silnika i w koncu odciecie webasto przy spadku napiecia ponizej 12v.... Nie jest to skomplikowane jesli znajdziesz seta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w elektrykę ale nie chcę za dużo kombinować. Czyli co powinienem kupić do podstawowej wersji i do czego się podłączyć? Przepraszam za upierdliwość ale chcę to sam zrobić, jak na razie z pomocą tego forum wszystko sam szykuję i ze skutkiem pozytywnym :)

 

Może ktoś może podać link do jakiegoś tanszego zestawu oczywiście używanego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ogarniam po kolei.

 

http://allegro.pl/kompletne-analogowe-webasto-thermo-top-bw50-12v-i4731459182.html

 

A jeśli chodzi o analogowe to potrzebny jest też sterownik?

No wszystko oki ale w niku masz dtl, a ta na all.. jest do benzyny - to pasi jakiś jeszcze zbiornik paliwa.

Edytowane przez rafalgrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności