Skocz do zawartości

samochód gaśnie jak jest zimny


Gość leftmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim samochodzie pojawił się następujący problem a mianowicie odpala od razu, ale po odpaleniu jeżeli nie przytrzymam gazu to gaśnie. I dopóki silnik się nie rozgrzeje ten problem się powtarza. W ostatnim czasie regenerowane były wtryskiwacze, oczywiście wymieniany był wcześniej filtr paliwa i nic nie pomogło. Bardzo proszę o porady i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tez mialem regenerowane wtryskiwacze i dzisiaj taki sam objaw wystapił u mnie tylko ze u mnie jeszcze przez chwile falowaly obroty. Wtryski mialem regenerowane jesli sie to nie uspokoi to bede pewnie znow musial odeslac wtryski tam gdzie kupilem by sprawdzili problem tylko w tym ze wyciaganie i wkladanie wtryskow jest kosztowne bo jeden uszczelniacz pod jeden wtrysk kosztuje 77 zł znalazłem na allegro i miedziana podkladka 16 zł sztuka wiec wyciaganie i wkladanie to problem. jesli rzeczywiscie miales dobrze zregerowane wtryski to przyjzyj sie zaworowi denso na pompie albo samej pompie CR tak dlugo siedze na tym forum ze wszyscy o tym pisza o tym zaworze pompie i wtryskach. Wtryski denso to zmora opla merivy :(:(:( Jak cos to pisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tez mialem regenerowane wtryskiwacze i dzisiaj taki sam objaw wystapił u mnie tylko ze u mnie jeszcze przez chwile falowaly obroty. Wtryski mialem regenerowane jesli sie to nie uspokoi to bede pewnie znow musial odeslac wtryski tam gdzie kupilem by sprawdzili problem tylko w tym ze wyciaganie i wkladanie wtryskow jest kosztowne bo jeden uszczelniacz pod jeden wtrysk kosztuje 77 zł znalazłem na allegro i miedziana podkladka 16 zł sztuka wiec wyciaganie i wkladanie to problem. jesli rzeczywiscie miales dobrze zregerowane wtryski to przyjzyj sie zaworowi denso na pompie albo samej pompie CR tak dlugo siedze na tym forum ze wszyscy o tym pisza o tym zaworze pompie i wtryskach. Wtryski denso to zmora opla merivy :-(:(:-( Jak cos to pisz

Dziękuję za pomoc, jak tylko uda mi się coś ustalić,to z pewnością dam znać.W internecie jeszcze była informacja,że w samochodach marki opel meriva do 2004 r. występowała usterka na zaworze pompy wtryskowej SCV i to był problem, może faktycznie w tym tkwi przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę ostatecznie napisać,że mój problem z samochodem został rozwiązany, po wymianie zaworu na pompie wtryskowej SCV samochód odpala bez problemu i nie gaśnie na zimnym silniku. Szkoda tylko,że za nim doszło do rozwiązania problemu zrobionych było przeze mnie tyle niekoniecznie wymagających natychmiastowej interwencji innych rzeczy, które niestety również mogły dawać podobne objawy :zalamany: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie możliwe,to daj znać,czy udało ci się ostatecznie rozwiązać też twój problem,bo dzięki takim informacjom zawsze można czegoś więcej się dowiedzieć i być mądrzejszym przy kolejnej (oby nie szybkiej) naprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie LEFTMEN pewnie bedziesz patrzyl na forum bo zainteresuje cie co u mnie bylo przyczyna nie odpalania na zimnym silniku i powiem ci ze to samo co u ciebie :):):) U mnie mechanik caly czas czepial sie wtryskow ale jak mu powiedzialem o tym zaworze na pompie to mnie wysmial ze to napewno nie to jednakze uparlem sie by to sprawdzil i zalatwil na podmianke jedne jednakze nie bylo poprawy muwie mu ze moze trzeba inny sprawdzic on nie nie ale po namowach zalatwil inny i autko jak nowe pali od strzala nie gasnie nie plywa na obrotach no moge powiedziec jest OK :):):) pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności