Skocz do zawartości

Problem z ABS


Gość boleksiwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat pewnie już znany ale pomimo sprawdzenia wielu wątków wciąż nie rozwiązałem problemu.

Od kilku miesięcy mam problem z ABS . Hamulce wydają się działać poprawnie . Problem zaczyna się przy bardzo małej prędkości kiedy na przykład podjeżdżam do skrzyżowania i używam powtórnie hamulca . Wyraźnie czują na pedale włączający się ABS oraz charakterystyczny dźwięk . Nie świeci się natomiast kontrolka ABS-u. Kilku mechaników już to sprawdzało i nie byli w stanie rozwiązać problemu pomimo podłączenia do komputera. Ostatecznie zdecydowałem Się na wizytę w serwisie opla. Po komputerowej diagnostyce ukł. Hamulcowego wyszło ze mam do wymiany piastę koła lewego oraz wiązkę. Części zostały wymienione , ale pomimo tego nic się nie zmieniło .Problem wciąż się pojawia. Teraz twierdzą ze jest to problem alternatora , który rzekomo daje zbyt mało napięcia. Wydaje mi się to dziwne .Ostatnio przejechałem ok. 4 tys km ( światła , klimatyzacja , ładowanie , telefonu bądź podłączone małe wideo. Wszystko praktycznie równocześnie) . Akumulator sprawny , żadnych problemów z odpalaniem itp. Czy ktoś się już spotkał z podobnym problemem

 

Opel astra II 1.6 16 V 2003 rok kombi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.zapoznaj sie z regulaminem forum

2.pisz w odpowiednich dzialach po upewnieniu sie ze nie ma podobnego tematu

3.napiecie latwo mozna zmierzyc (na forum juest to opisane i to w wielu watkach)

4.podlaczenie pod kompa to jedno

kod bledu jaki wyskoczy to drugie i dosc wazne dla nas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Zapoznałem sie z regulamine.Przeczytałem wątki związane z tematem.Nie jestem mechanikiem i nie wiele wie na tematy o których tam jest.Szukam pomocy gdyż jak już wspomniałem wiele zostało zrobione żeby usunać usterkę.Kilku mechaników nawet nie chciało się za to zabrać.Wymiana piasty oraz wiązki została dokonana po badaniu w autoryzowanym serwisie opla.Nie wiem jaki im wyskoczyl bład ,ale stwierdzili że to własnie wina piasty i wiązki ( przód lewa strona).Kiedy i to nie pomogło stwierdzili że to alternator który podaje zbyt niskie napiecie.O ile pamieam to róznica ok 2 V ( ale mogę sie mylić).Bedę szczery wydałem już pok 1000 zł a problem nie zniknął.Obawiam sie że i ta diagniza może być mylna gdyż jak wcześniej wspomniałem akumulator chodzi bez zastrzeżen pomimo że jest dośc obciążony.Może ktoś spotkał sie z podobnym probleme lub zna dobrego mechanika z okolic Gliwic który sobie z tym poradzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator nie laduje tylko alternator

ladowanie ma wynosci miedzy 13,9 a 14,4 na wolnych obrotach bez obciazenia

zmierzy to kazdy kumaty

nawet nie musi to byc mechanik

kontrolka ABS rozumiem ze sie nie zapala podczas jazdy

a zapala sie po przekreceniu kluczyka ??

jesli nie to moga byc zimne luty w sterowniku ABS

a sam tego nie zrobisz

i pisano o tym na forum

widac nie przylozyles sie do szukania i czytania

 

btw masz astre a walisz temat w ogolnym

czyli regulaminu tez nie zrozumiales

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie siejesz postrach.

Ze alternator ładuje a nie akumulator to nawet taki laik jak ja wie.Dlatego zastanawiam sie czy to alternator jest powodem .Chyba by mi już dawno siadł akumulator .Sprawdzę jeszcze raz napiecie , ale z tego co pamietam było ono ok 14.Sprawdzą również kontrolkę ABS .U tu widzisz wg mechanika w oplu to za mało , a wg ciebie ok.Samemu do naprawy oczywiscie nie zamierzam sie zabierać .Dlatego pytam czy ktoś zna mechanika z okolic Gliwic .

 

Jeszce jedno .Po przeczytaniu jeszcze raz wątków. Kilka lat temu małem problem z zaworek egr. Został on zdaje sie wyłaczony na serwisie opla. Teraz sobie skojarzyłem że te problemy o których tutaj piszę zaczeły sie po wymianie całego rozrządu oraz pompy wodnej( 4 miesiące temu) oraz przewodów płynu hamulcowego.Wszystkich tych napraw dokonywał ten sam mechanik ,który pózniej nie poradził sobie z problemem ABS-u. Czy wszystkie te wymiany / naprawy mogą mieć coś wspólnego z poruszanym tematem?

Edytowane przez boleksiwy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oraz przewodów płynu hamulcowego.Wszystkich tych napraw dokonywał ten sam mechanik ,który pózniej nie poradził sobie z problemem ABS-u

 

 

Hamulce wydają się działać poprawnie

Ja dla 100% pewności odwiedziłbym stacje diagnostyczną bo może faktycznie wydaje się że działają poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla 100% pewności odwiedziłbym stacje diagnostyczną bo może faktycznie wydaje się że działają poprawnie.

W tym problem .Diagnozowało ten samochód trzech róznych mechanikow( w tym nourato i autoryzowany serwis Opla) .Widzą problem z ABS ale nie potrafią go naprawić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rolki tez wjeżdżałeś ?

Nie na rolki nie wjeżdżałem , ale jaką to robi różnicę. Samochód hamuje normalnie . Wciąż jednak włącza się ten ABS, a nie powinien .Co radzisz? Czy jeśli się okaże że na diagnostyce okaże się że hamulce są Ok to odpuścić sobie sprawę i jeździć z tym włączającym się ABS. A co z bezpieczeństwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności