Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Corsa b , brak napięcia w przekaźniku nie odpala

przekaźnik nie odpala

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   limak01

limak01
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1,7DTI
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 16 listopad 2014 - 19:48

Witajcie , mam ogromny problem .. jutro do pracy mam iść a moja corsa padła. Zaczne od tego ze jest to corsa b 1,4 benzyna PROBLEM tkwi w tym że samochód kręci ale nie pali . Pompa działa , przekaźnik działa lecz w kostce przekaźnika nie ma napięcia w 85 pinie , mierzyłem na włączony zapłonie oraz rozruchu .. możliwe jest to że padł komputer ? Ten cały kabel z pinu 85 wydaje mi się że jest podłączony do komputera . Proszę o rady , dziękuje ! ;(

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   sawo29

sawo29
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1.6 16V 100KM
  • Nadwozie:Mini Van

Napisano 16 listopad 2014 - 21:51

Witaj

Na pinie 85 ma być masa ze sterownika Jeżeli jej nie ma to na 99% "umarł" sterownik w Oplu standard Możesz spróbować tak Przewód z końcówkami męskimi( płaskie zarabiasz po obu stronach przewodu) Łączysz w kostce przekażnika piny 86 i 87 i zapalaj jak zapali to sterownik Problem taki że pompa pracuje cały czas i może wysmażyć Ci kostkę stacyjki choć znam ludzi którzy tak j jeżdzą latami

Pozdrawiam

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   limak01

limak01
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 14:45

chyba sterownik padł. czyli nie opłaca się chyba tego robić bo koszt przewyższy wartość samochodu ? bo czytałem że to nie takie proste ..

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   sawo29

sawo29
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1.6 16V 100KM
  • Nadwozie:Mini Van

Napisano 17 listopad 2014 - 17:20

Witaj

Już Ci odpowiadam Koszt naprawy to od 300zł do 600zł  Mogę jak chcesz  dać namiary masz rok gwarancji Nie musisz nic zmieniac ani robic nic z immo itp Dajesz swój sterownik i potem montaż i heja Czas naprawy to około tygodnia bo musisz go wysłac Tak sprawa wygląda

Pozdrawiam

Użytkownik sawo29 edytował ten post 17 listopad 2014 - 17:27

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   limak01

limak01
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 09:50

Właśnie wrociłem od elektryka , okazało sie że było mnóstwo błędów w komputerze i zablokował pompe .. wystarczyło wykasować błędy i auto dalej działa. Elektryk powiedział mi , że na 99% sterownik jest uszkodzony bo to nie możliwe żeby tyle błędów od tak sie pojawiło. Myśle , że samo odłączenie klem następnym razem pomoże. Tak więc dziękuje za pomoc ! 

Pozdrawiam .

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież