Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

falowanie na obrotach agila 1.3 cdti

agila falowanie 3 cdti

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   kopytko1

kopytko1
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:vw
  • Silnik:1.9
  • Nadwozie:sedan
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 16 listopad 2014 - 20:56

Witam jestem nowy na tym forum i od razu takie nurtujące mnie pytanie :) heheh

gdzie w tej agili ( 1,3 cdti - 2004 ) jest sonda lambda i czy takowa jest . Dlaczego pytam :

Teściu posiada agile i coraz gorzej mu pali  jak było ciepło to było w miarę  ok,   a teraz coraz gorzej .Po włączeniu pompki trzeba z 15 sek . "kręcić " żeby zapalił . 

po podłączeniu do kompa  wywala błędy  P0160 a , P0160b, P0228, jak już wiadomo pewnie  dwa pierwsze dotyczą sondy ( czujnika o2 )  ale na moim kanale zaglądałem i nic - ani za katal. ani przed nim po prostu nic nie ma  . Więc dlaczego taki błąd???? może przepływka ??? nie wiem jutro może sprawdze ,Chyba że ten model nie posiada  tak owej sądy  --  co Wy na to ???

Co do palenia : 

: silnik  jak wiadomo jest na common rail-u wiec dobry aku. jest

. Ciśnienie pokazuje na listwie 600 kpa ( 6 bar) bez włączenia pompki w baku ( odłączyłem  przekaźnik   )podczas kręcenia rozrusznikiem pokazuje mi komp 35000 kPa. Chyba troche za mało,   co ??????

Na ciepłym silniku pali ok. Jak już zapali ( pompka zadziała i po jakiś 12 sek się wyłączy ) próbuje zapalić i zapali  ale zaraz zgaśnie- jakby paliwa brakowało, a jak palę razem z pompką to zapali i chodzi . Dodam , że w tamtym roku ( mniej więcej o tsakiej samej porze ) wymieniałem pompę wtr. bo poprzednia zdechła, chodził ok do tej pory .Oprócz tego troche  faluje na biegu jałowym może nioe za bardzo słyszlny ale komp mi pokazuje różnice .

Panowie Jest na Tym  Forum  ktoś Kto Może  Mnie  Oświecić :) , tylko prosze o jakieś konkretne porady ( nie typu podpompuj opony to silnik zyska 20 KM  ) Pozdrawiam 

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK